V.O.C. FESTIVAL ZEELAND Van juni tot september 1987 zal er in Zeeland een groot aantal aktivi- teiten rondom de Vereenigde Oostindische Compagnie (kamer Middelburg) worden georganiseerd.De Open Universiteit sluit bij deze aktiviteiten aan met de Oriëntatiecursus Cultuurwetenschappen. Onderstaand een samenvatting van de aktiviteiten: Zeeuws Museum: - tentoonstelling rond Johan Nieuhof.de administrateur die deelnam aan een ambassadereis naar China in 1655. Maritiem Museum Zierikzee: - tentoonstelling over Zierikzee, de V.O.C. en de koopvaardij ten tijde van de Republiek. Zeeuwse Bibliotheek: - tentoonstelling over de 18e»eeuwse Aziereiziger Samuel van de Putte; - filmvoorstellingenwaarin de uiteenlopende aspecten van de V.O.C. in Nederland worden geïllustreerd. Stedelijk Museum Vlissingen: - expositie over Zeeuwse scheepsbouw tijdens de V.O.C.- periode; - bezoeken aan Fort Rammekens; - presentatie rond 'T Vliegend Hart. Roosevelt Studiecentrum: - symposium over dekolonisatie op vrijdag 4 september. Gemeente Middelburg: - plaatsing van plaquette aan de panden waar voor 1940 het Oostindisch Huis gestaan heeft. Gemeente Veere: - tentoonstelling in stadhuis over de reizen die Balthasar de Moucheron rond 1600 naar Oost-Indie organiseerde. Middelburgse Tekenacademie: - publicatie van boek over V.O.C. met tekeningen van een Zeeuwse kunste naar Rijksarchief Zeeland en Zeeuwse Bibliotheek: - tentoonstelling van unieke archivalia en drukwerken uit de "schatkamers" van deze instellingen. Stichting V.O.C.- publikaties Zeeland: - diverse publikaties.o.a. tentoonstellingscatalogihet boek "Zeeuwen en de V.O.C." door D.Roos, en een educatieve/toeristische routebeschrijving. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap: - symposium over V.O.C. en cultuur op 11 en 12 november in de Zeeuwse Bibliotheek. Praktische gegevens over de Orientatiecurcus Cultuurwetenschappen "Twee culturen: De Republiek en Java" 25

Nehalennia | 1987 | | pagina 27