INHOUD Voorwoord De prijsuitdeling op de school in GrijpskerkeAnno 1823 De opgraving in de Steenhouck Verbouwing van de Statenzaal in de Abdij van Midddelburg Mededelingen van de Werkgroep Historie en Archeologie V.O.C.festival Zeeland 't Snoepwienkeltje Mededelingen van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek Bie d'n barbier Dun nieven eigeneir Beantwoording vragenlijst december 1986 pag. 1 2 11 19 23 25 27 29 37 38 40 REDACTIONEEL VOORWOORD In dit zomernummer van Nehalennia onder meer een archeologische bijdra ge van ons mede-redactielid Bas Oele betreffende de opgraving van de zgn. Steenrotse onder Kleverskerke Een onderzoek in de archieven van de Inspectie op het Lager' Onderwijs in Zeeland door de heer Arentsenresulteerde in een interessant artikel over de situatie op de lagere school in Grijpskerke. Aktief zijn op historisch terrein kan op diverse manieren.Soms is er voor het behoud van historisch waardevolle objekten één of andere vorm van aktie noodzakelijk.In dit nummer krijgen de "Vrienden van de Abdij" te Middelburg gelegenheid om de stand van zaken met betrekking tot de voorgenomen verbouwingsplannen van de Abdij door de Provincie te schet sen. Namens de redaktie wens ik U allen een plezierige en zonnige vakantie. Van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek de gebruikelijke mede delingen van het secretariaat.de beantwoording van de vragenlijst en een drietal verhalen in verschillend dialect. Kopij voor het volgend nummer uiterlijk voor 15 juli inleveren bij de redactie. L.Z. 27-5-1987 PS. 1

Nehalennia | 1987 | | pagina 3