mevr. drs. G.van Boekei (Romeinse pijpaarden beeldjes) en drs. H.v.Klaveren, Instituut voor Prehistorie RU Leiden (benen voorwerpen). PLANOLOGIE EN MONUMENTENZORG Ten behoeve van het inventarisatierapport "West Zeeuws-Vlaanderen" samengesteld door T.Stringa en O.J. Westerink van het consulentschap Natuur-, Milieu- en Faunabeheer in Goes is een inventarisatie gemaakt van alle archeologische vindplaatsen in het bewuste gebied. Het rapport dient als basis voor het NWC-advies met betrekking tot de diverse in uitvoering te nemen ruilverkavelingen. Tevens werd deelgenomen aan de excursie in Westelijk Zeeuws-Vlaanderen van de Commissie op 24 en 25 september. Ter voorbereiding van de op handen zijnde ruilverkaveling "Aardenburg" werd een veldkartering geïnitieerdDe veldkartering werd uitgevoerd door drs. H.van Klaveren van het Instituut voor Prehistorie van de RU te Leiden in de maanden november en december.De resultaten zullen in het volgend jaarverslag worden opgenomen. Voor het rapport "Landschapsonderzoek deelgebied Walcheren" van de Provinciale Planologische Dienst werd aan mevr. A.Herremans van deze dienst een inventarisatie geleverd van alle op Walcheren aanwezige archeologische vindplaatsen.De vindplaatsen werden voorzien van een nadere waardebepaling Met de heer L.Adriaanse, Rijkswaterstaat,is te Middelburg overleg ge voerd in verband met de mogelijke trace's van de"dammenroute" ten oosten van Serooskerke op Walcheren in verband met de aanwezigheid van een aan tal nederzettingsterreinen uit de Ijzertijd en de Romeinse Tijd. Met de gemeenten Terneuzen.Westerschouwen en Kapelle werden afspraken gemaakt met betrekking tot archeologisch onderzoek in verband met op te stellen of te wijzigen bestemmingsplannen.Bij Terneuzen gaat het om een onafwendbaar onderzoek van de voorburcht van het beschermde monument "De Torenberg" bij Zaamslag, bij Westerschouwen om een kleine uitbrei ding van de begraafplaats op de Karolingische burcht en bij Kapelle om de inpassing van een vliedberg in een nieuwbouwwijk.Het laatst ver melde onderzoek heeft inmiddels plaatsgevonden (zie hieronder). MUSEA EN AMATEURS In het Zeeuws Museum werd zo veel mogelijk deelgenomen aan de wekelijkse stafbesprekingen.Het belangrijkste onderwerp van bespreking was dit jaar de integratie van de natuur- en cultuurhistorie binnen de muren van het Zeeuws Museum in Middelburg en de ruimtelijke implicaties daarvan voor de -hier van belang zijnde- archeologische afdeling. Medewerking werd verleend aan de inrichting van de jaarlijks op het tentoonstellingsprograrama staande "aanwinstenexpositie". Medewerking werd voorts verleend aan de inrichting van de vaste expo- ■itie ia het Ir.J.W.Topshuis op de Oosterscheldedam en de tijdelijke expositie in "De Bewaerschole in Haamstede. 20

Nehalennia | 1987 | | pagina 22