Ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Stichting Het Zeeuwse Landschap werd door B.Oele een "stand" ingericht op het Abdijplein in Middelburg op 31 aei. De belangen net betrekking tot het museum in Aardenburg werden behartigd door J.A.Trinpe Burger. Dankbaar werd gebruik genaakt van de aogelijkheden voor houtconservering in het Stedelijk Museum in Vlissingen. Met vele amateurs werd kennisgemaaktMet de AWN afdeling Zeeland werd regelmatig overleg gepleegd.Aan jaren van een zwervend bestaan kwam voor de AWN een einde doordat ze van de gemeente Middelburg een tijdelijk on derkomen kregen aangeboden in het voormalige V.O.C.-gebouw op het Vitrite-terrein. DIVERSEN Voor ceramologisch onderzoek werd aan dr.J.A.Brongers van een zestal vindplaatsen uit de Ijzertijd en Romeinse Tijd materiaal ter beschik king gesteld. Voor het boek dat ter gelegenheid van het AO-jarig bestaan van de ROB zal verschijnen,werd een overzicht samengesteld van alle nederzettings terreinen in de provincie. Voor de volledigheid kan melding gemaakt worden van het feit dat het in de bedoeling ligt volgend jaar te starten net een archeologische kroniek in het Zeeuws Tijdschrift.Hierin zal dus een selectie van de hieronder vermelde opgravingen en vondstmeldingen worden behandeld. OPGRAVINGEN EN VONDSTMELDINGEN AARDENBURG-Stadskern Op 9 december werd in gezelschap van ROB-corre- spondent H.Hendrikse uit Breskens enkele middeleeuwse vindplaatsen in West Zeeuws-Vlaanderen verkend.Te Aardenburg werd binnen de wallen een drietal gevonden concentraties van vondsten opgetekend. Op een van deze plaatsen heeft vermoedelijk een pestbarak gestaan. ARNEMUIDEN-Kraai jenholseweg Tijdens een verkenning in het voorjaar van 1986 werd op de pas geploegde akker van A.Louwerse aan de KraaiJenholse- weg in de gemeente Arnemuiden een omvangrijke concentratie baksteenpuin en scherven waargenomen.Omdat de vrees bestond dat na verloop van enkele jaren de funderingssporen zouden zijn uitgewist,werd besloten tot een beperkt onderzoek.Studenten van de Christelijke Pedagogische Academie in Middelburg o.l.v. hun leraren C.F.Bos en J.J.Groen namen in augustus het verkennend archiefonderzoek en het archeologische veldwerk voor hun reke ning.De technische en wetenschappelijke leiding berustte bij resp.B.Oele, medewerker van het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten en de provinci aal archeoloog.De kosten werden gedragen door de provincie. In het bewuste terrein kon de fundering worden opgetekend van een recht hoekig stenen gebouw met een funderingslengte van 17 meter en een breed te van 10 aeter.De hoeken en het midden van de lange zijden waren tot op 3 meter - N.A.P. gefundeerd op een laagje puin.Het muurwerk was be waard gebleven tot ca 1.40 meter - N.A.P. De stenen waren gemetseld in 21

Nehalennia | 1987 | | pagina 23