aangetroffen fragment van een drinkschaaltje van steengoed wijst op een datering van het -tot op heden onverklaarde- fenomeen in de 15de eeuw. Een even ten oosten van de Veerstraat gegraven proefsleuf maakte duide lijk dat de bogen tegen de Kauterheuvel aan doodlopen. OOSTKAPELLE-Dunoweg Bij het graven van een profielkuil voor de Stiboka- excursie ter gelegenheid van het verschijnen van de nieuwe bodemkaart van Walcheren op schaal 110000 op 5 september werd door G.Pleijter een tweetal Ijzertijdscherven aangetroffen in of op klei onder Afzet tingen van Duinkerke II en III .Laatstgenoemde afzetting was zeer zandig ontwikkeld en kan worden geïnterpreteerd als een kustwalafzetting Er is een pollendiagram opgenomen.Het profiel is vergelijkbaar roet waarnemingen in 1965 aan de Dunoweg door de Rijks Geologische Dienst. De vindplaats aan de Dunoweg ligt op ca 250 meter afstand; blijkbaar hebben we te maken met een vrij uitgebreid nederzettingsterrein. OOSTBURG-Commerswerve Te Oostburg werd op 9 september de grotendeels op het biologisch tuindersbedrijf van J.A.de Zwart gelegen terp(of als vlied- of kasteelberg op te vatten) "Comiaerswerve" nader verkend. De zich duidelijk in het landschap manifesterende bult met een hoogte van 1 tot 2 meter en een diameter van ca 40 meter leverde geen enkele scherf in de bouwvoor op. De heer De Zwart was zo vriendelijk de door hem op zijn land verzamelde scherven af te staan aan het PDB in Middel burg.Het betreft een 15-tal fragmenten van Pingsdorf- en met radstem pel versierd aardewerk.Verder deelde hij mede dat hij als jongen in de vijftiger jaren een 3 meter diep gat in de heuvel had gegraven,overi gens met weinig resultaat.Zijn broer.de heer I.A.de Zwart,nu wonende in Egmond Binnen,heeft hem er indertijd op gewezen dat dit niet "mocht" en als pleister op de wonde enkele dia's met meetstok van het gat genomen. Nu is De Zwart geheel overtuigd van de waarde van de terp en zou hij hem het liefst op de monumentenlijst geplaatst zien.Later in het jaar ver zamelde H.Hendrikse uit Breskens bij een verkenning van de heuvel nog een hoeveelheid 12de-eeuwse ceramiek. OUWERKERK Op de slikken van Ouwerkerk werden door mevr. M.van der Aa uit Rotterdam op een tweetal plaatsen zo'n 25 emmers scherven verzameld. Het aardewerk dateert voornamelijk uit de 15de eeuw of later. Ook werden houten paaltjes waargenomen die soms rechthoeken vormden. REIMERSWAAL-Nieuwlande Door de heer en mevr. C.C.Vermeer uit Rotterdam werd een collectie metalen voorwerpjes afkomstig van het verdronken land van Zuid-Beveland ten geschenke gegeven aan het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten in het Zeeuws Museum. REIMERSWAAL-Nieuwlande Ter voorbereiding van de tentoonstelling in het Zeeuws Museum in de winter van 1987 over in Zeeland gevonden pelgrims- insignes werd een 15-tal collecties geinventariseerdDe voorgenomen opmetingen van het verdronken dorp in verband met het plaatsen van de in het verleden gevonden insignes in hun archeologische context moest worden uitgesteld.Door de steeds wisselende stand van de schuiven in de stormvloedkering in de Oosterschelde kon niet worden gerekend op een 33

Nehalennia | 1987 | | pagina 35