IN MEMORIAM A.A.J.de Boo (1920-1987) Op 18 juli overleed te Kwadendamrae het vroegere hoofd der lagere school A.A.J.de Boo.Hij was sedert 1962 lid van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen en zeer belangstellend lid van de werkgroep Historie en Archeologie en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek.Zijn grote interesse in de geschiedenis van Zeeland.de klederdrach ten en het Zeeuwse dialect bracht hij over op zijn scholieren. Veel inspanning heeft hij zich getroost om tot de uitgave te komen van een heemkundige periodiek waarin een heel scala aan onderwerpen betref fende de Zeeuwse geschiedenis en folklore wordt behandeld. In 1961 verschenen enkele afleveringen van "Scheldemonden"gevolgd door "Varia Zeelandiae" in daarop volgende jaren. De Boo was een verwoed verzamelaar van historische objecten,zoals bodem vondsten uit het Verdronken Land van Zuid-Beveland.Zijn privé-museum te Kwadendamme bevatte veel archeologica in de vorm van middeleeuws aarde werk pi jpaarden heiligenbeeldjes.metalen sieraden en gebruiksvoorwerpen. Een deel van zijn verzameling is in bruikleen aanwezig in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes.De verzameling van de Boo werd grotendeels geïnventariseerd door de directeur van bovengenoemd museum, de heer Abelmann. De Boo was geen zelfzuchtig man; zijn verzameling van goed niveau stond open voor iedereen die daar belangstelling voor had.Hij was altijd be reid allerlei noodzakelijke gegevens te verschaffen, Als correspondent van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek was hij een belangrijke contactman voor Zuid-Beveland. P.Jasperse (1913-1987) Op 27 juli 1987 is ons zeer gewaardeerd Thools lid.de heer P.Jasperse uit St.-Maartensdijk,vrij plotseling overleden.Hij werd 74 jaar oud. Vanaf 1957 was hij lid van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. In de loop der jaren heeft hij aan de archeologische afdeling van het Genootschap veel bodemvondsten afkomstig van het eiland Tholen geschon ken, waaronder een zeldzame,bij Poortvliet gevonden.glazen La Tène-arra- band uit het begin van de jaartelling.Zonder het ijverige speurwerk van Jasperse.die als gemeenteopzichter vrijwel overal op het eiland kwam, zouden we nagenoeg niets van Tholen in de prehistorie en de Romeinse tijd geweten hebben.Ook zouden enkele restanten van middeleeuwse vluchtbergjes tijdens ruilverkavelingswerkzaamheden in 1960 zonder voorafgaand onderzoek verloren zijn gegaan,als de heer Jasperse.die al in een heel vroeg stadium correspondent van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek was, "Amersfoort" niet tijdig had gealar meerd. Het Streekmuseum te St. -Annaland heeft veel aan het "oudheidkun dig oog" en het pionierswerk van Jasperse te danken. In Middelburg zullen we zijn regelmatige bezoeken aan het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten op de Balans 17,waar hij graag een nieuw pronk stuk van door hem verrichte historische dokuraentatie toonde,erg missen. 2

Nehalennia | 1987 | | pagina 4