MEDEDELINGEN ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK IN MEMORIAM Mevrouw A.C.Haak-Moens (1920-1987) Op 31 oktober 1987 is ons zeer gewaardeerd lid mevr.A.C.Haak-Moens op 67-jarige leeftijd overleden. Vanaf 1979 t/m 1984 was zij bestuurslid voor de regio Oost Zeeuwsch- VlaanderenVeel heeft mevr.Haak bijgedragen tot het totstandkomen van het regioboek "Dialect in het Land van Axel". Nooit werd tevergeefs een beroep op haar gedaan.Steeds opnieuw trok ze eropuit om met haar vragenlijsten gegevens te verzamelen. Op woensdag 4 november werd zij te Hoek begraven. Ons bestuurslid dhr.G.M.P.Sponselee heeft namens de Vereniging de condoleanties overgebracht aan haar man en kinderen. DIALECTDAG Na vele enthousiaste telefoontjes en geschreven en gedrukte woorden over 17 oktober in Kapellemogen we spreken van "een zeer geslaagde Dialectdag 1987".Jammer genoeg kon de altijd meelevende Commissaris van de Koningin niet aanwezig zijn wegens verblijf in het buitenland, maar zijn vervanger de Heer J.D.de Voogd ontpopte zich als dialectspre ker die met grote belangstelling met ons werk kennismaakte >en staande de vergadering lid werd van onze Vereniging.Hij voelde zich blijkbaar al meteen thuis tijdens het huishoudelijke gedeelte.dat weer tot vol le tevredenheid van de ruim 260 aanwezigen zonder moeilijkhedenen gekruid met de nodige humorverliep. "Eilandennieuws" van 30 oktober 1.1. noemde het bijwonen van deze vergadering: "voor een rasechte Zeeuw een waar genoegen.Het dialect, van welke regio dan ook.viert hoogtij en daardoor ontstaat een sfeer, die voor een buitenstaander moeilijk te beschrijven valt". Alle voorstellen werden goedgekeurd en de penningmeester werd onder applaus gedechargeerd. Er moest afscheid genomen worden van Dokter Braber.die uit het bestuur trad,en dank gebracht werd door Voorzitter Kluiver voor hetgeen hij, als vertegenwoordiger van Schouwen-Duiveland.gedurende 9 jaren voor het werk van de Vereniging had bijgedragen. In zijn plaats werd Mevrouw A.F.v.d.Zande-Vleugels Schutter uit Nieuwerkerk gekozen,die door de manier.waarop ze zich aan de zaal voor stelde .meteen bewees.de sfeer precies te proeven. In de vacature van de Heer J.Leune.die sinds zijn verkiezing in 1986 niet de nodige tijd had kunnen vrijmaken voor deze functie,werd voor de regio Tholen Mevrouw L.Rijstenbil uit Terneuzen gekozen (afkomstig van het eiland Tholen) die haar sporen verdiend heeft door haar ijve rige medewerking bij de totstandkoming van het regioboek voor Tholen en St.-Philipsland.Nu hebben we dus weer drie vrouwen in het bestuur. Als secretaresse van de Vereniging kon ik toen het mijn beurt was om overzicht en voortgang van het dialectonderzoek te bespreken ,een paar belangrijke feiten meedelen.In de eerste plaats.dat het toch gelukt is,het geplande Regioboek voor Walcheren op tijd af te leveren, 28

Nehalennia | 1987 | | pagina 30