lent aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zee land een museumvlag aangeboden. Door het plaatsen van deze vlag in een standaard is het museum- jaar in Zeeland "officieel" ge- ope nd ZEELAND MUSEUMLAND In de maanden voor en na augus tus en met name ook in de maand zelf, staan in het kader van Nederland Museumland een aantal activiteiten op het programma die de aandacht op de Zeeuwse musea zullen richten. Deze ac tiviteiten worden georganiseerd door de museumconsulent in nau we samenwerking met de Zeeuwse musea en zijn van dien aard dat voorzichtig kan worden ge sproken van Zeeland Museum land 1988. Twee activiteiten worden hier onder al aangekondigd. Expositie "Zeeuwse Musea Ten toongesteld" De manifestatie Nederland Muse umland richt zich met name op een breed toeristisch publiek. Om dit publiek op een overzich telijke wijze te confronteren met wat Zeeland allemaal aan boeiende museale collecties heeft te bieden zal de exposi tie "Zeeuwse Musea Tentoonge steld" worden ingericht. Deze expositie zal gedurende de pe riode juni-september op drie locaties in Zeeland te zien zijn. Alle Zeeuwse musea zullen in principe op deze expositie zijn vertegenwoordigd door middel van één of meerdere, min of meer representatieve objec ten uit de eigen collectie. Zeeuwse Museumfietstocht. In de maand augustus, wanneer de provincie Zeeland extra in de belangstelling staat, wordt als openingsspektakel een unie ke fietstocht georganiseerd. Het uitgangspunt zal zijn om op één dag alle Zeeuwse musea als het ware aan elkaar te fietsen. Aan dit evenement zal medewerking worden verleend door de Zeeuwse Ren— en Tourclub "Theo Middel- kamp". ZEEUWSE MUSEUMSTICHTING Hiermede stellen wij u op de hoogte van de op 1 jan. 1988 ingegane nieuwe openingstijden, welke gelden voor beide vesti gingen van de Zeeuwse Museum- stichting, t.w. Zeeuws Museum Abdij 3 Middel burg Zeeuws Museum/Natuurhistorie Duinvlietweg 6 Oostkapelle. de nieuwe tijden zijn; dinsdag t/m vrijdag 1100 - 1700 uur zaterdag t/m maandag 13.30 - 1700 uur 25 december en 1 januari gesloten. Dit houdt in dat beide vesti gingen gedurende het gehele jaar alle dagen geopend zullen zijn, dus ook op zaterdag en zondag AANWINSTEN 1987,©en keuze Van 5 maart tot 16 mei 1988 in het Zeeuws Museum te Middelburg o. a. met grafiek, schilderkunst archeologica, beeldhouwkunst, enz Uit het schetsboek van Veere van Jac.H.Hollestelle. (Middel burg 1858- Dordrecht 1920) Potloodtekening, Zeeuws Museum Middelburg 32

Nehalennia | 1988 | | pagina 34