aanvang stroomde de zaal dan ook lekker vol met een publiek dat opgekomen was met de duide lijke bedoeling eens volop te genieten van het streekeigene en achter het doek stonden de artiesten die er ook duidelijk zin in hadden.Het vier man sterke "Ambrasverzorgde het muzikale gedeelte met oude volksliedjes en eigen produk- ties geënt op de streek. Nieuw, voor velen dan toch, aan de dialecthemel is J.Blommaert die in Kauters (Nieuwnaams dialect) uit de doeken deed wat er Naor de mis (klemtoon op Naor, dan betekent het Na de mis; zegt men Naor de mis met de klemtoon op mis dan is het: Naar de mis) zoals besproken kan worden bij pot en pint. De tachtigjarige mejuffrouw Wauters las voor uit haar eigen boekje over den ai men tijd op Nieuw -Namen (1938) en de rijken tijd 1942/43toen heel de Kauter smokkelde en stikte van het geldJverhalen met veel humor en medemense lijkheid, doorspekt met Hulst— erse uitdrukkingen want dat is Juffrouw Wauters haar geboorte plaats. De voor onze vereniging niet onbekende Ed Steijns droeg een drietal eigen verhalen voor in Kloosters - KIoosterzande en de "Camere van Rethorica De Transfiguratie"uit Hulst bracht een wagen spel in Hulsters dia lect. Mevrouw M. J. Neve—Menu was op zoek gegaan naar dichtende of rijmende streekgenoten en las werk voor van Jo de Waal, Ed Steijns, Free van de Schoof— kas en haarzelf. De avond liep uit, en nog niet weinig ook, maar dat was duidelijk voor niemand een probleem en toen "Ambras" dan ook op een heel mooie melodie besloot met: Van verre gekomen Van verre terug, Mee veel schóöne dröömen Ziem'n ulder terug, ging iedereen huiswaarts zij het lang niet onmiddelijk met het vaste voornemen aan die laatste zin gehoor te geven. Een in alle opzichten zeer ge slaagde avond. JvR VOORJAOR 't Is voorjaor in 't Zêêuwsch-VIaomse land, Ik oorn de veugels ziing'n Boom'n en struuk'n öörn groen De knopp'n staon op spriing'n Snêêuwklokje en crocus bloei'n a Paosblomm'n gaon kleur'n, Teeg'n 'n muur, in 't zonnetje, Staon flierblomm'n te geur 1n En boov'n dè 'n eldere lucht Mie schöóngewassn wolkn Net oft dao ook schöönmaok was. Wien kan 't gevoel vertolk'n, Dad'ei 't dan deu m'n 'êêne gaot Ank zien die kleur'n 't groen. Dan voeln ik pas oprecht, oe goed A 't voorjaor 'n mens kan doen. M.J. van Leeuwen-Hamelink. 41

Nehalennia | 1988 | | pagina 43