De heer Van Dort informeert of er ook de mogelijkheid bestaat bepaalde bronnen op het Rijksarchief in Zeeland in Middelburg te bewerken. De voorzitter bevestigt dit. De heer Uil informeert of er aansluiting is naar het projekt Kadastrale Atlas. De voorzitter antwoordt dat dit vooralsnog niet in de bedoeling ligt maar in een later stadium niet uitge sloten is. De vergadering gaat akkoord met het voorstel. 10. EVALUATIE 2E HISTORISCHE STUDIEDAG, VOORSTEL 3E HISTORISCHE STUDIEDAG 0 De voorzitter stelt na een korte evaluatie van de 2 Historische Studiedag, 0 de 3 Historische Studiedag te houden in het najaar 1987 aan de orde. Het bestuur stelt voor als onderwerp het thema "Bouwen in Zeeland" te nemen en een studiedag te houden rond Adriaan Bommenee, stadsbouwmeester van Veere. Gedacht wordt aan sprekers betreffende de technieken van restaureren en betreffende verdwenen monumenten in Zeeland. De vergadering gaat akkoord. 11. RONDVRAAG. De heer Meulbroek informeert wie de kaskontrolecommissie instelt. De heer Oele antwoordt dat deze wordt benoemd door de ledenvergadering van onze zustervereniging, de Zeeuwse Vereniging voor Dialektonderzoek. De heer Trimpe Burger brengt naar voren dat hij de verschillende disciplines zoals die in Nehalennia voorkomen meer per nummer verdeeld zou willen zien. In deze optiek zou één nummer worden gereserveerd voor Archeologie, één nummer voor Dialektonderzoek en twee nummers voor Historie. Hij stelt dat dit bij het brede publiek beter zal aanslaan. De voorzitter stelt na een korte discussie voor om het voorstel in de eerstvolgende bestuursvergadering ter tafel te brengen. 12. SLUITING. De voorzitter sluit de vergadering om ca. 20.10 uur. Na de pauze hield de heer F. Jansen uit Brouwershaven in het kader van de lezingencyclus "Landschappelijke Verkenningen in het Zeeuwse" een boeiende lezing met dia's betreffende Schouwen Duiveland. voorzitter drs. J.H. Kluiver secretaris drs. L. Zoodsma

Nehalennia | 1988 | | pagina 59