Na een gehouden aanbesteding werd het werk. gegund aan de laagste inschrijver, het Aan nemingsbedrijf 1*1. C. v. d. Dries te Zierikzee, welke met de werk zaamheden aanving op 7 sept. van datzelfde jaar. De waterstand in de put werd tijdens de uitvoering van het werk met ca. 1,50 m verlaagd. Om de gronddruk tegen de muren op te heffen, zijn aan de bui tenzijde m. u. v. de muur aan de Weststraatbetonnen keerwanden aangebracht Tijdens de ontgravingen hiei voor, stuitte men op de res tanten van een oud gemetseld riool, dat oorspronkelijk deel uitmaakte van het oude riool stelsel, zoals dit in sommige delen van de binnenstad nog.in gebruik is. Ondanks het vele grondverzet zijn geen interessante bodem vondsten aan het licht gekomen. Zonder verder in technische de tails te treden, mag geconsta teerd worden dat met de ge troffen maatregelen is bereikt, dat ondanks de slechte toestand waarin het geheel verkeerde,een aanzienlijk deel van de oude ommuring kon worden behouden. Aansluitend op de restauratie van het muurwerk, is de omlig gende bestrating aangepast aan de nieuwe looproute vanaf de Westbrug, lopend achterom de Varreput over het terrein van de Nieuwe Kerk richting een— t rum. De totale kosten voor de res tauratie van de put met bij komende bestratingen hebben ca. f 450.000,— bedragen. Ondanks de hoge kosten, welke voor een aanzienlijk deel door Rijk en Provincie zijn gesub sidieerd, mag thans zelfs uit de mond van vroegere tegenstan ders van restauratie worden ge hoord, dat het resultaat er zijn mag en dat met de afron ding van dit werk voor de stad Zierikzee een waardevol monu ment is behouden. 14

Nehalennia | 1988 | | pagina 16