drs. H. W. van Klaveren. Als kort samengevatte conclusie kan hier vermeld worden dat vondsten uit de prehistorie en Romeinse Tijd buiten de stad Aardenburg niet werden aangetroffen. Wel level de de kartering veel informatie op over verdwenen huisplaatsen uit de periode 1400-1600. Op 7 mei werd deelgenomen aan een excursie van de NWC naar de ruilverkaveling St.- Philips- land. Gekonstateerd werd dat de in beheer van het Zeeuwse Land schap zijnde enige nog buiten dijks gelegen hollestelle te wensen overliet. Musea en amateurs. Belangrijkste activiteit van dit jaar was de organisatie van de overzichtstentoonstelling "Heiligen uit de modder. In Zeeland gevonden pelgrims tekens", die van 16 november 1987 tot 28 februari 1988 in het Zeeuws Museum werd gehou den. De ROB stelde voor de aan maak van de tentoonstelling een ontwerper beschikbaar. Bij wij ze van beredeneerde katalogus bij de expositie werd samen met dr. A.M.Koldeweijverbonden aan het Kunsthistorisch Insti tuut van de Katholieke Univer siteit Nijmegen en mevr. drs. A.A.G. Gaalman, Den Dungen een boekje samengesteld dat een eerste overzicht biedt van deze voor de middeleeuwen zo type rende religieuze artefacten. Zonder de inzet van de Stich ting Clavis en financiële steun van het Anjerfonds en de pro vincie Zeeland zou de uitgave bij een landelijke uitgeverij niet mogelijk zijn geweest. Medewerking werd verleend aan de expositie "Aanwinsten 1986, een keuze", die van 6 april tot 15 juni in het Zeeuws Museum werd gehouden. Voor de dit jaar voor het eerst uitgebrachte "Periodiek" van de Zeeuwse Museumsti chti ng werd kopij geleverd. Door B.Oele werd een expositie samengesteld voor de gemeente Borsele over het thema vlied bergen. Alle scholen binnen de gemeente hebben de expositie bezocht Opgravingen en vondstaeldin- gen. Aardenburg Üp 6 februari meldde ROB-correspondent H.Hendrikse uit Breskens ze ven Romeinse munten, gevonden in de periode 1983-1986. De vind- plaatsen en determinaties van het Kon. Penningkabinet (dr. J.P.A.van der Vin) luiden als volgt: 1Oude Stad, dupondius of as van Pia Faustina I, ca 141 A. D. 2) Oude Stad, sester- tius uit Antonijnse periode, 138-192 A. D. 3) weide Quataert seötertius van Marcus Aurelius, 172-173 A.D.4) Rodanborg, dupondius of as, eerste of be gin tweede eeuw A.D.5) Oude Stad, mogelijk sestertius van Commodus, 186-189 A. D. 6) Oude Stad, sestertius van Marcus Aurelius, ca 172 A. D. 7) wei de Quataert, antonianus van Tetricus I of II, 270-273 A. D. (waarschijnlijk behorende bij al eerder beschreven "schat— vondst Aardenburg In mei werden de plannen van de gemeente Aai denburg definitief voor de bovengrondse reconstructie van het aan de Burchtstraat opge graven Romeinse poortgebouw als tastbare herinnering aan de Romeinse aanwezigheid in Aai denburg en als monument van de jarenlange opgravingen door Ir. J.A;Trimpe Burger. Burgh In verband met een kleine uitbreiding van de hui dige begraafplaats gelegen op het onder de werking van de 17

Nehalennia | 1988 | | pagina 19