riaaltransport etc. zou de vroegere nederzetting gelegen moeten hebben ter hoogte van de paalhoofden 11 en 12 (ongeveer 1 km tên zuidwesten van de kern van het huidige Domburg). Afgaand op de kaart van Vis- scheiRoman uit 1655 is dit ca 400 meter ten zuidwesten van de op deze kaart aangegeven plaats van het heiligdom, (kroniek) EllewoirtsdiJk Tijdens de ver bouwing van het verenigingsge bouw aan de Zomerstraat werd op 7 december op verzoek van J. de Ruiter, gem. Borsele, in het centrum van het dorp een proef— put gegraven. Assistentie werd verleend door B;0ele, PDB Middelburg. De heer de Ruiter stelde een uitvoerig opgra- vingsverslag samen. Geconsta teerd werd dat de begraafplaats van de voormalige middeleeuwse dorpskerk zich tot de opgra— vingsput uitstrekte. Er werden drie begravingeniveaus waarge nomen. Terwijl de oudste be gravingen west—oost waren geo riënteerd, lagen de skeletten in de bovenste laag noord— zuid De laatste begraving op het kerkhof vond plaats in 1Ö42. Uit het bodemprofiel kon worden opgemaakt dat de terp van El le— woutsdijk in één keer was opge worpen. De dikte van de opho gingslaag bedroeg 1.75 m. He laas werd geen scherfmateriaal aangetroffen, waardoor de ouderdom van de eerste begra vingen in het ongewisse blijft. Goes Van ROB—correspondent L.J.Abelmann, gemeentearchi varis van Goes werd een uit voerig verslag ontvangen van een verkenning tijdens de sloop van een aantal panden aan de 's Heer-Hendrikskinderenstraat 22- 26 in Goes. De aangetroffen fundamenten en beerputten konden gedateerd worden in de 15de eeuw en later. Hulst De heer F. van Bellen vond in zijn tuin aan de Hat tingalaan in Hulst een arte fact van honingkleurige vuui steen. Het voorwerpje leek be— driegelijk veel op een trans versale pijlpunt. Het bevond zich in de 30 cm diepe bouw— voor op een plek die tot ca 1945 met bos beplant was ge weest. De ondergrond bestaat uit pleistoceen dekzand. De vondst werd gemeld door ROB— correspondent E. M.Bogaert uit Hulst. Helaas bleek het te gaan om een zgn. flint, een vuurslag uit een geweer. Koudekerke De restauratie van de in het vorig jaarverslag ge noemde vliedberg aan de Meinersweg bij Koudekerke heeft dit jaar een vervolg gekregen. De restauratie werd uitgevoerd door de Stichting Het Zeeuwse Landschap i.s.w.m. de school "De Wellinge" in Middelburg. Ook de vliedberg bij Boude- wijnskerke werd bijgewerkt. Krommenhoeke In februari werd een bezoek gebracht aan A.Sturm te Krommenhoeke in verband met de door hem in 1971 uitgevoerde "opgraving" op het terrein grenzende aan de nog geheel ga ve vliedberg van Krommenhoeke. Al het nog in zijn schuur aan wezige schervenmateriaal kon in het depot voor bodemvondsten worden opgenomen met uitzonde ring van een complete Pings- dorf—pot, een groot randfrag- ment en een tweetal versierde spinsteentjes van aardewerk. De collectie bestaat voor het overgrote deel uit Pingsdorf— aardewerk, enkele Andenne- scherven en een tweetal wand- fragmenten met reliëfband. Het kogelpotaardewerk en een aantal versierde benen voorwerpen wa ren al eerder aan het depot ge schonken. (kroniek) 19

Nehalennia | 1988 | | pagina 21