Op ons verzoek zond dhr.M.J.Geuze (Ha) ons een kort verslag van zijn voor de Vrou wenvereniging te Waarde gehou den praatje over Mn moeders taele". Hij vertelde op een voudige manier over de oor sprong van het Zeeuwse volk en de Zeeuwse dialecten, over de invloed vanuit Vlaanderen,daai bij gebruikmakend van de gege vens, die voorkomen in "Meer— tens over de Zeeuwen" in het hoofdstuk "DialectenHiJ heeft gewezen op de kleine verschil len, die er soms zijn tussen de dialecten van plaatsen in het zelfde gebied. Natuurlijk heeft hij over onze Vereeniging voor Dialectonderzoek gesproken. Hij had het grote Woordenboek meegenomen en de regioboeken van de Bevelanden, van Tholen en van Walcheren en kranteknipsels. Na de pauze heeft dhr.Geuze voorgelezen uit: "'n 'And vol Psalmen" en "Ie zei,"Geliekenissen van d'n Eëre Jezus" en uit de boekjes van Poldermans, "Langs dieken en wegen"en"Zuudbevelandsch Lief Leed".Wij hebben ge hoord dat met veel interesse is geluisterd. De spreker vond het een genoegen deze avond te verzorgen, vooral, toen na af loop de tongen los kwamen. Er zijn meer leden van onze Vereeniging, die soortgelijke praatjes hebben gehouden o.a. MevrSoldaat-Poortvliet en onze oud-Voorzitter M; A; Geuze. Ieder zal dat op zijn of haar eigen wijze doen, maar het wekt altijd weer anderen op om mee te denken en mogelijk ook een steentje bij te dragen. En aan het werk van onze Ver eeniging kan nog altijd meer bekendheid gegeven worden.' Graag wordt het Secretariaat op de hoogte gehouden van alle praatjes en lezingen of voor drachten over Zeeuwse Dialec ten. Dan eindigen wij onze me dedelingen weer met: hopelijk tot de volgende keer. Met vriendelijke groeten. E. J. v. d. B. Landbouw. Reeds veel medewerkers zonden gedurende tien Jaar woorden en uitdrukkingen in de rubriek LANDBOUWWOORDENSCHAT. Nu willen we het onderzoek op het gebied van de landbouw verder uitdiepen. Onze doel groep zijn mensen die in de landbouw werkzaam zijn of geweest zijn. We willen de "levende bron" verder aanboren, om het taalgebruik, dat verlo ren dreigt te gaan, nog te kunnen noteren. Trouwe leden "gaan al de boer op", om aan de hand van vra genlijsten, waar nodig, verge zeld door tekeningen van dhr. Labruyère, nog meer woorden te verzamelen. Hoe meer informa tie we binnen krijgen, deste nauwkeuriger is het overzicht, dat we krijgen. Het nauwkeurigst zouden we kun nen werken, wanneer in elk dorp één of twee deskundigen onze lijsten zouden willen invullen. Laat aan het Secretariaat weten, aan wie we onze vragen lijsten mogen zenden.' Ons onderzoek omvat voorlopig de volgende interessegebieden: Landerijen en behuizing De veeteelt De landbouw Wilt u hieraan meewerken of kent u mensen in uw omgeving, die ons van de nodige infor matie zouden kunnen voorzien? De medewerking aan liet project wordt op hoge prijs gesteld. A. Fr. 52

Nehalennia | 1988 | | pagina 54