"Nee, wezenlijk waar.' Als ik hem kende zou ik het ommers zeggen 1 En je moet niet denken dat de jongens van ons dorp mij zo behandelen zouden. Ik ben toch zeker met ze op school ge weest, we."Al goed, ik ge loof je. Dat voor elkaar zorgen heb ik hier al meer gezien. Kijk, we krijgen nog meer be zoek. De baas van de herberg kwam de straat over, hij keek kwaad en prevelde wat woorden terwijl hij ongerust naar de slapende jongen in de goot wees "Heb jij dat joch zo geslagen? Ik zal de politie bellen om jou op te pakken. Ik zal. Meneer pakte hem bij de elle boog draaide hem een slagje door zodat de man erg verrast en gewillig bukte. "Moet je beslist doen, zeg. Ze zullen wel benieuwd zijn naar zijn leeftijd en de hoeveelheid drank die je hem verkocht hebt.Je kunt er best een ple zierig middagje aan beleven. En onthou ook dat ik voor jou geen jij en jou ben, wil je?" De kroegbaas kreeg een klein duwtje in de richting van z'n eigen deur bijna voldoende om door de pijn ineens binnen te belanden. Jong, die vent had handen aan zijn lijf, peinzend wreef hij aan zijn elleboog. Misschien toch maar beter. "Je kunt hem beter op je ach terplaats halen en hem behan delen met koud water. Binnen een uurtje is hij wei wakker. Misschien ook wat wijzer voor hij in slaap viel. Anders, wij komen over de markt en 't is een kleinigheid een agent te sturen. Maar dan moet je wel rekenen op wat lastige vra gen. Wat.De kroegbaas riep naar binnen en een paar hulpkelners doken naar de overkant en sleurden het slappe lichaam door de poort naastaan. Goed begieten met koud water zou wonderen doen riep meneer hen nog na. Zijn handen schoon wrijvend van denkbeeldig vuil wendde hij zich weer tot David. "Nu zit die kerel nog te la chen' En nu zul je moeten ver tellen waarom. Kunnen we ten minste ook meelachen. Hij greep de wagen vast en bracht hem op gang. Onder 't rijden vertelde David. Hoe er de laatste tijd prikkelingen door zijn voeten liepen, van zijn hoop zijn eindeloos ge- wurm om bewegingbewe ging in zijn."Kijk, huil je nu ineens? Stil maar, we gaan naar mijn vrouw. Die heeft om deze tijd altoos koffie, ik ben eigenlijk al een beetje later dan normaal. En als je niet wilt hoef je verder helemaal niets meer te vertellen. David wreef verwoed zijn ogen droog. Was hij even een flauw eindje mens. Kon nog niet eens gewoon vertellenJamaar, als je ook al zo heel lang. Gelukkig was hij weer baas over zichzelf tegen de tijd dat ze bij me nee rs woning kwamen. 't Was dicht onder de toren, de boompjes die de koningin, de prins en Atlee indertijd ge plant haddon stonden verpieterd langs de kant. Bomen wieren niet schielijk groot in deze streek. De wind vanuit zee was daarvoor te zilt. Evengoed woonde meneer in een pront huis, hij zou vast wel een goede cent huur moeten beta len. Mevrouw was al even voorkomend en vriendelijk als haar man, David voelde zich direct op zijn gemak toen hij zichzelf had binnen gesjouwd. Hun hulp wees hij af, had ge leerd niet op anderen te steu nen. Als je fel wilde, kon je vee 1 "En nu vertel ik" zei hij. "Dan begrijp je beter waarom ik lachte en nadien ineens hui 1de 5 6

Nehalennia | 1988 | | pagina 58