haar moeder tussen oude paperassen bijgaand gedicht, als oorspronkelijke copie Klacht van de Lange Jan, voor gedragen op een vaderlandslievende bijeenkomst in Batavia vóór de Japanse overweldiging. Ik meen er goed aan te doen, u dit gedicht toe te zenden, en het aan de vergetelheid te onttrekken" Daar heeft dhr.Witte zeker goed aan gedaan en wij hopen het onze daartoe bij te dragen, niet alleen omdat het bij veel Zeeuwen herinneringen zal oproepen aan wat eenmaal meedogenloos ingreep in het eigen leven, maar ook omdat dit gedicht een voorbeeld is van hetgeen de inzender van de vorige ru briek zegt, zo vaak te missen. Het is meer dan rijmelarijen het was zeker op het moment, waarop het werd geschreven, zo eigentijds als maar mo gelijk was! Mag uw secretaresse deze keer besluiten met een extra woord van dank aan allen, die spontaan van een hartelijk medele ven getuigden? Er was uitzonderlijk vee! om dankbaar voor te zijn, al stond natuurlijk, zo als meestal bij dergelijke gelegenhe den, de "kouwe does óók al gereed". Met vriendelijke groeten, tot de vol gende keer E.J.v.d.B. OPROEP In de vorige Nehalennia (no. 70, blz. 47) richtten we een oproep aan u, ons namen van medewerkers te zenden, die als vraagbaak wilden dienen voor het verdere onderzoek op het gebied van de landbouw. We mochten reeds adressen van u ontvangen, maar deze zouden we aangevuld willen zien, zodat we tot een duidelijk overzicht kunnen komen van woorden en uitdrukkingen, die in de diverse regio's gebruikt worden. Ook op andere gebieden zetten we het onderzoek voort b.v.: a. de medische kant van de mens b. godsdienstig taalgebruik c. bij- en toenamen d. timmermansbedrijf e. castreerder Kent u uitdrukkingen met betrekking tot de bovengenoemde onderwerpen of kent u personen, die ons een "handje" zouden kunnen helpen, laat het aan het secretariaat weten! DIALECT EN KLEDERDRACHT Dialect en klederdracht zijn onlosmake lijk met elkaar verbonden. Met het verdwijnen van de dialecten zien we dat ook de klederdrachten uit onze omgeving verdwijnen. Zoveel ver scheidenheid als er tussen de dialec ten bestaat, zoveel verscheidenheid is er ook tussen de klederdrachten. Sieraden, die tot de klederdracht beho ren, verdwijnen in de kluis, of worden aan hun oorspronkelijke funktie ont trokken. Mooie kostuums en sieraden liggen slechts nog op bepaalde gele genheden te wachten, om ze met verve te dragen. Welnu,onze dialectdag is zo'n dag om weer eens die schitterende ring of broche te dragen, of om in "vol ornaat" te verschijnen. Wat is aangenamer dan zijn dialect te spreken en het kostuum van zijn streek te dragen. AFr 26

Nehalennia | 1988 | | pagina 28