Na veel vertraging verscheen einde lijk P.A. Harthoorns in 1986 afge ronde studie over Baarsdorp. In het voorwoord noemt J.de Ruiter dit boek een tableau, gecomponeerd met losse stukjes informatie. De indeling is inderdaad thematisch: in afzonderlijke hoofdstukken worden aspecten als topografie, monumenten, woonhuizen, bevolking, dorpsleven en Baarsdorpse families belicht. De context van regionale nederzet- tings- en economische patronen komt er wat bekaaid af: 3 blz. "Baarsdorp in de Middeleeuwen" met enkele op merkingen over de oudste bewoning van Zuid-Beveland op een totaal van 279 pagina's. Het boek, dat veel fraaie foto's, duidelijke kaartjes en ander illus tratiemateriaal bevat, is wegens de vele lijsten en opsommingen van per sonen, families e.d. niet overal even boeiende lectuur. Een hoofd stukje als "Het Vrouweputje", dat in het register overigens ook wel onder de meer bekende naam Mariaputje ver meld had mogen worden, is daarente gen weer met vaart geschreven. Als klein minpuntje van Harthoorns waardevolle en uitvoerig gedocumen teerde boek valt nog te melden dat er geen afzonderlijke opgaven van geraadpleegde bronnen en litera tuur zijn opgenoemen; deze moet men in de tekst en de achter elk hoofdstuk opgenomen doorgenum merde noten zoeken. J.K. 16-11-88 "Vrouwe, Vrouwe, kop toch wat". Donderdag 10 november waren we als Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect onderzoek de gast van Engel Rein- houdt, vrouw Corrie en de kinderen. Met een volle zaal medegenodigden beleefden we de aanbieding van Engels eerste langspeelplaat. Vader en moeder Reinhoudt mochten deze eersteling vol trots in ont vangst nemen. Het tweede exemplaar VROUWE,VROUWE KOP TOCH WAT ZEEUWSE LIEDJES VAN ENGEL REINHOUDT was voor het Tweede-Kamerlid Huib Eversdijk, die daar met een humo ristische speech in onvervalst Zuidbevelands voor bedankte. "Vrouw, Vrouwe, kóp toch wat": een deuntje dat in vroeger jaren menig maal klonk als het koopventje zijn waren probeerde te slijten. Het is de titel geworden van de langspeelplaat(tevens ook op cassette band te verkrijgen) waarop de be kende versjes van de Zeeuwse trouba dour als "Kópventje Flupje", "Plu- mendieke", "Bankje onder de appel boom", "Kerstfeest bie óns op durp", weerklinken. Een waarlijk kostelijk bezit. U kunt er zelf van genieten door 27,50 over te maken op bank rekening no. 3205.21.737 van E. Reinhoudt, s-Heerenhoek. of op gironummer 64539 van de Rabobank te Goes t.g.v. bovengenoemd banknummer. Duidelijk vermelden of u een L.P. of een cassetteband wilt ontvangen. U kunt de plaat of het cassettebandje ook bij Engel Reinhoudt aan huis af halen, Werrilaan 21 te s'-Heerenhoek. De prijs bedraagt dan 24,95. Uiteraard is de plaat of cassetteband je ook in uw platenwinkel te verkrij gen. B.O. 16-11-88

Nehalennia | 1988 | | pagina 19