DIALECTDAG 15 OKTOBER 1988 door W.F. Burger Zodra de mensen het gebouw "De Vroone" binnenkwamen kon men zich voorzien van een kop heerlijke koffie en de onvolprezen Bolus oftewel de Jikke- miene. Bekenden zagen elkaar na een jaar weer terug en de nieuwelingen maakten op hun beurt weer nieuwe kennissen en dat enkel en alleen door de "taele". Tegen tien uur moest men toch ook nog even aan de eigenlijke vergade ring gaan denken en druppelsgewijs, ietwat schoorvoetend trad men de grote zaal binnen. Op het podium achter een tafel met een groen kleed erover zaten enige deftige heren en dames; de laatsten waren kennelijk in de minderheid. In het midden zat een soort opper hoofd, die ons door de microfoon be gon toe te spreken.Het bleek de vice- voorzitter, de heer Kluiver te zijn, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de heer Van Bommel, burgemeester van Kapelle (s.s.t.t.). Ook noemde hij nog een aantal personen en instellingen die tot hun spijt afwezig waren. De notulen kwamen aan de orde en werden na een opmerking van mevr Schipper goedgekeurd. Veel ingekomen stukken waren er niet en na enkele mededelingen werden de leden herdacht, die in het afgelopen jaar waren overleden. Mevr v.d.Broecke-de Man heeft uit handen van Prins Bernhard de Zilveren Anjer gekregen, hetgeen echt een be kroning is voor al het werk dat zij in het belang van het Zeeuwse dialect heeft gedaan. Een welgemeende feli citatie was dan ook op haar plaats. De heer Luteyn uit Middelburg heeft zich verdienstelijk gemaakt door een register samen te stellen van "Nehalennia" en van gevraagde woorden. Het jaarverslag roept geen vragen of opmerkingen op, waarschijnlijk is het al weer te lang geleden. Ook de penningmeester Bas Oele krijgt op zijn rekening en verantwoording geen vragen en de heer Walrave kan dan ook namens de kascontrole-com missie niets anders zeggen dan dat alles piekfijn voor elkaar was. Mevr.Oele, beter bekend bij allen als Koos, wordt bij het financiële chapiter betrokken en krijgt daarvoor een applaus uit de zaal. Ook bij de begroting worden geen vragen meer gesteld en dan komt men bij de bestuursverkiezing, die meer lijkt op een herbenoeming dan op een verkiezing. De aftredende leden wor den aldus weer voor een ambtstermijn ingehuurd. Als nieuw bestuurslid wordt gekozen Bram Francke, dus voor taan zit er een "echte boer" aan de groene tafel Mevr. v.d. Broecke-de Man zegt iets over de voortgang van het dialect onderzoek. Na de rondvraag draagt de heer Klui ver de voorzittershamer in de vorm van een doosje Wybertjes over aan de nieuwe voorzitter Mevrouw A.F. van de Zande-Vleugels Schutter en de nieuwe voorzitter wordt met applaus begroet, 't Is te hopen voor haar dat het ap plaus blijft! De heer dr.J.B.Berns krijgt het woordt en spreekt over het onderwerp: De toekomst van het Woordenboek. "Als het lukt zei hij, "en waarom zou het niet lukken, komt er binnen kort een supplement op het Zeeuwse Woordenboek. "De schatten van het dialect moeten bewaard blijven, al was het alleen maar voor de schatgravers en de schatbewaarders Mevrouw Schippers-LeBleu is nu al een begrip op zichzelf en dan hoeft ze nog niks gezegd te hebben. Wat hebben we weer genoten, al ging het voor hen die niet zo bedreven in het overkantse zijn soms wel wat rap, maar allee, een goed verstaander heeft maar een half woord nodig. Op onnavolgbare wijze schilderde ze het echtpaar uit de Schorre. Je zag ze als het ware zo voor je. "Mevr. Schippers-LeBleu, wudder zien joe vertelsels nog lang nie beu." 30

Nehalennia | 1988 | | pagina 32