"jikkemien". Van Pau Heerschap zegt hij dat Pau een "ouwe jonge jóón" is, die "gêên fiducie in trouwen 'eit". Ook hij ziet het dialekt teruggedron gen worden. Er zijn zóveel indringen de en opdringende woorden en begrip pen die oude waarden en oude woorden dreigen onder te sneeuwen (vervoer, onderwijs en in de media). Hij wenst Heerschap en Van Koppen alle succes toe. De ouwe jonge jóón Pau Heerschap bedankt zijn burgemeester, en over handigt aan de vertegenwoordigers van de gemeenten Middelharnis en Oostflakkee, resp. de heren Wethou ders L. Kievit en C.L.M. de Wit, een exemplaar van het boek voor hun ge meente. Wethouder De Wit bedankt na mens beide gemeenten. De bijeenkomst is nu een uur aan de gang, en het zakelijk gedeelte is voorbij. Door een duidelijke afspraak vooraf bereikte mevr. Westdorp dat de vergadering een vlot en zeer boei end verloop heeft. Dan is er pauze, en iedereen kan het bestelde boek kopen, en allen worden ook van consumpties voorzien. Na de pauze krijgen de aanwezigen een voorproefje uit het dialektboek. Eerst brengt mevr. D.K. Soldaat- Poortvliet enige van haar gedichtjes, die in het boek zijn opgenomen. Els van Splunder zingt met pianobe geleiding van Mar van der Veer het liedje "De Zeumerwind waoit". Klaas Kastelein, die ook aan het boek bijgedragen heeft, leest een schets van hemzelf voor over "de visseriee". Tenslotte draagt Teunie Knops eigen gedichten voor (ook in het boek) waarbij Mar van der Veer op de piano heel fijngevoelig, de sfeer meebe- paalt. De zaal laat de diverse medewerkenden niet in het ongewisse over haar waar dering, en Cathy bedankt nog eens met woorden. Ook komen er mooie bloemen aan te pas. Het laatste woord is nu aan de bur gemeester van Dirksland, de heer C. Oversier. Hij bedankt Cathy voor haar uitnemende presentatie. Hij wekt iedereen op om lid van de Vereeniging te worden, en om ons dialekt uit te dragen. MevrCathy Westdorp sluit dan de vergadering; ze bedankt iedereen die nog niet bedankt is: de heer Den Boeft, die alle teksten uitge typt heeft, en verder de gemeente Dirksland voor alle medewerking. Zij wenst allen: "Wel thuis".

Nehalennia | 1988 | | pagina 37