der ludieke manier in Nehalennia van repliek te dienen. Intussen liet de Troubadour ons nog van enkele nieuwe liedjes genieten, waarbij zijn kin deren, ook in klederdracht, dapper meezongen. Tot slot was er weer een refrein voor ons allemaal. Daarna kwamen de bloemen. Het laatste woord was aan onze nieuwe voorzitter die de hele middag al optrad als presentratrice, alsof het dagelijks werk voor haar was. Bij het vertrek overal voldane ge zichten. De rijk voorziene boeken stand" had blijkbaar veel belangstel lenden tot kopen gelokt. Menigeen nam de nieuwe aanschaf als tastbare herinnering mee naar huis, en wij: de goed gevulde zwarte tas voor het secretariaat REGIOBOEKEN Het nieuwe regioboek van Dialect op Goeree-0verflakkee kon op de Dia lectdag in Kapelle nog slechts het buitenomslag getoond worden. Inmiddels werd besloten het boek op 12 november 1988 in Dirksland te presenteren aan burgemeester C. Oversier, en de leden van onze Vereeniging uit te nodigen de dia lectmiddag daar bij te wonen. HERINNERINGEN AAN VROEGER N.a.v. Nehalennia 71 blz. 24. Nog een paar laatste reacties: dhr. C.Martens(Hrh) meent, dat het de vraag is of het woord tip-topje wel uit het Engels komt. Mogelijk slaat het op de kwaliteit van de foto. In zijn bezit is een foto, 4 bij 8 cm.,waar aan de achterzijde op staat: 12 Foto's Tip-top a 25 cent, met het adres van de fotograaf in Goes. Mevr.dr. Bakker toonde twee jeugdfoto's, respectievelijk van 1918 en 1921, met achtergrond 9 bij 13 cm. destijds ook "Tip-top" genoemd door Mevr. Bakker resp. twee en een half en vijf jaar oud. 37

Nehalennia | 1988 | | pagina 39