WIJ ONTVINGEN Wij ontvingen van de Flakkeesse dichteres Teunie Knops een aantal van haar gedichten, door haar zelf gedeclameerd en tezamen met zang van Els van Splunder en begeleidende mu ziek van Mar van der Veer op de band opgenomen en verspreid onder de titel: "Psalmodie", Flakkeese impressies in woord en muziek. Verscheidene malen hebben wij ons enthousiasme voor de poezie van Teunie Knops uitgesproken in Neha- lennia, en we menen in de muziek van Mar van der Veer te horen dat de componist één en ander heel juist heeft aangevoeld en geïnterpreteerd. Van de nieuwe verzen is de tekst bijgevoegd. Voor de niet-eilanders zouden eigenlijk alle teksten bij gevoegd moeten zijn, maar dat is voor belangstellenden op te lossen door de reeds verschenen bundeltjes van de dichteres aan te schaffen,die evenals het bandje ook bij onze pen ningmeester verkrijgbaar zijn. Warm aanbevolen. De verhalenbundel van Mevrouw D.K. Soldaat-Poortvliet D'r beurt wat op Flakkee, die ons bestuurslid A.Wagner in ontvangst mocht nemen, is inmiddels ook op het secretariaat aangekomen, en we hebben er van ge noten. We zijn het volledig eens met de bespreking door dhrWagner in het vorige Nehalennianummeren rekenen deze dialect-verhalen tot de beste die op dit gebied bestaan. Van Mevrouw A.de Pree van Colijns- plaat was er weer een bandje in de tas op de dialectdag. Zij gaat ge staag door met het uitspreken van stukken tekst van het regioboek Dialect op Noord-Beveland, en wij zijn haar dankbaar voor dit conse quente doorzetten! We ontvingen, ook in dank, weer heel wat knipsels, nieuwe en oude liede ren, verhalen enz., waarop we later terug hopen te komen. En nu met nieuwe moed naar 1989, waarin we het 60-jarig bestaan van onze Vereeniging willen vieren, maar eerst wensen we u allen goede Kerstdagen, gelukkig Nieuwjaar, entot de volgende keer! E.J.v.d.B Ten gevolge van een"bedrijfsongeval" in de herfstvacantie moest ik 12 dagen in het ziekenhuis opgenomen worden. De beschadiging aan één van mijn halswervels verhindert me voor de volle 100% in te zetten.Hoewel ik gaande en staande ben zal een volle dig herstel de nodige tijd vergen. A.Fr. 41

Nehalennia | 1988 | | pagina 43