MEDEDELINGEN WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE ZEEUWSE MUSEUMSTICHTING BEKROONDE ONTWERPERS 2 Kho Liang Ie-prijswinnaars Op II november 1988 werd in het Zeeuws Museum te Middelburg een tentoonstelling onder deze titel geopend. De expositie is samen gesteld door de Rotterdamse Stichting Industrieel Ontwerpen Nederland(i.o.N) en laat werk zien van de meest recente winnaars van de Kho Liang Ie-prijs, een natio nale prijs op het gebied van vorm geving. De onderscheiden ontwer pers zijn Jan Jansen (1985), Aldo van den Nieuwelaar (1986) en Frans de la Haye (1987). In 1986 was reeds de reizende ten toonstelling "Bekroonde ontwerpers, zes jaar Kho Liang Ie-prijs" in het Zeeuws Museum te bezichtigen. Het vervolg hierop is "Bekroonde Ontwerpers 2". Het spreekt voor zich dat een dergelijke tentoonstelling, in het museum dat door de bekende Amsterdamse ontwerper en binnen huisarchitect Kho Liang Ie in de jaren '70 is ingericht, niet mag ontbreken. Sinds 1978 wordt de Kho Liang Ie- prijs toegekend aan Nederlandse ontwerpers die werkzaam zijn als industrieel ontwerper en door hun creativiteit en vormgeving een nationale faam genieten. De produkten van de hand van indus triële ontwerpers moeten op de eer ste plaats geschikt zijn om ook door de industrie vervaardigd te kunnen worden. De vormgeving binnen de in dustrie en het bedrijfsleven is steeds belangrijker geworden. De industrie speelt graag in op nieuwe rages en bepaalde levens stijlen van het publiek. Maar het ontwerp moet zich tegelijkertijd onderscheiden vandie voor de mas- saprodukten door een zekere ethe- tische waarde. Toch gaat het over produkten die een belangrijke rol binnen ons dagelijks leven kunnen innemen en waar het grote publiek vaak ongemerkt aan voorbij gaat. De tentoonstelling is te bezichtigen van 11 november 1988 t/m 26 februari 1989. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur zaterdag t/m maandag 13.00-17.00 uur Bezoekersadres Zeeuws Museum Abdij 3 Middelburg Stichting Kapel van St.-Maarten Zondag 26 februari - 14.30 uur "De Zwerver" een dia-kijk-hoorspel over de natuur door Nico Kortenoever. Zondag 19 maart - 14.30 uur Concert Vocaal Ensemble "Musica Cordis" Werken van o.a.Brahms, Byrd, Mendels sohn en Schubert. 15

Nehalennia | 1988 | | pagina 17