voordat men aan het lezen van de me dedelingen in Nehalennia toekwam? Misschien was de periode Kerstmis nieuwjaar niet de meest geschikte voor extra-oproepen? Ter wille van de voortgang van ons onderzoek vragen we u vriendelijk de bladzijden 38, 39 en 40 van Nehalen nia 72 nog eens op te slaan en, zo u er nog niet op heeft gereageerd, dit nu te willen doen. Dhr. Francke zorgde voor commentaar bij 2 andere schetsen, die in deze aflevering 73 zijn opgenomen. Wij zien alle informatie met grote belangstelling op het secretariaat tegemoet. Bij voorbaat hartelijk dank REG10B0EKEN In Nehalennia 72 hebben we op de bladzijden 32-35 het verslag kunnen lezen, dat ons bestuurslid drs. A. Wagner schreef van de feestelijke aanbieding van het regioboek Dialect op Goeree-Overflakkee in "de Schakel" te Dirksland aan de burgemeester van die gemeente, als ook aan de burgemeester van de ge meente Goedereede en de vertegen woordigers van de gemeenten Middel- harnis en Oostflakkee. Inmiddels gaat het met de verkoop van de boe ken bijzonder goed en worden ze volgens de berichten door velen ent housiast ontvangen. Evenals in de andere regioboeken is ook hier weer in het voorwoord aan de lezers-dialectsprekers gevraagd om eventuele opmerkingen en nog ont brekende woorden aan het secretariaat te zenden. En we hebben de eerste twee reacties al binnen. Het betreft in beide gevallen het hoofdstuk Kleding. Mw. L. Knops (Dl) schrijft: "Volgens mijn bijna 80-jarige buur man werd een rouwkeuvel (zonder kant) vroeger ook wel een blinde keuvel genoemd: in ons dialectboek heb ik het woord niet gevonden, en ik heb het ook nooit eerder gehoord". Dan vraagt Mw. H.M. de Man-Geldof of we het woord juunjas kennen. Zij hoorde dat het een kort zwart of donkerblauw jasje zou zijn met twee steekzakken boven en twee rechte zak ken onder (als tekening). n? Een zwarte jekker met fluwelen kraag werd 'n poleto genoemd. Wij zullen graag vernemen wie even eens deze benamingen kent. Na het verschijnen van dit laatste regioboek kregen we meermalen de vraag wanneer het regioboek van Schouwen-Duiveland zal verschijnen. Wij zullen u, wanneer hierover wat bekend is,dit mededelen. STREEKGERECHTEN Mogen we van ieder die ons ooit een recept toezond nog eens extra aan dacht vragen voor hetgeen we in Nehalennia 72, blz. 39 linksboven) schreven. We zullen graag alle ant woord e n_Jui_jie_genoeiiuie_jrolgorde__eip in uw eigen dialect ontvangen, met veel dank voor uw medewerking. Hier nog een recept dat mevr. L.J.J. M. Boot-Stols uit Zierikzee ons toe zond. Recept en naam van het gerecht vernam zij van haar grootmoeder. Pannevis mi wanten Benoodug1eeden Resjes van d'n aoren dag Stokvis in/of vleis Riest Peetjes Buttersause Stokvis in/of vleis, riest, peetjes in buttersause in 'n bitje hekookte aerpels deu mekaore bouwe. 44

Nehalennia | 1989 | | pagina 46