WOORDENBOEK VAN DE VLAAMSE DIALEKTEN Op 19 december 1988 was een afvaar diging van onze Vereeniging te gast in het Provinciehuis te Gent, waar het volgende deel, de kuiper en de hoepelmaker, in de reeks afleverin gen van het Woordenboek van de Vlaam se Dialekten gepresenteerd werd. In een videopresentatie werd een idee gegeven van het beroep van kui per en hoepelmaker Opvallend veel woorden komen uit het Romaans. Daar er geen scholen beston den waar men zich de vaardigheden voor deze ambachten eigen kon maken werden ze door de vader aan de zoon geleerd. Hierdoor zijn zeer vele woorden uit de Middeleeuwen blijven voortleven, terwijl ook veel woorden aan het Frans en Engels ontleend zijn. OMROEP ZEELAND Op 13 januari j.l. kwam het algemeen bestuur van de Stichting Omroep Zee land bijeen. In deze vergadering werd éénstemmig de benoeming van Flip Feij tot hoofdredacteur/directeur bekrach tigd. Omroep Zeeland begint op 1 januari 1990 met de uitzendingen. Juist onze Vereeniging kan wezen lijke bijdragen leveren bij het tot stand komen van de regionale program ma's door mee te denken en suggesties aan te dragen. De volgende vergadering is gepland op 17 maart, waar uw vertegenwoordi ger weer aanwezig hoopt te zijn. A. Fr. VERBETERINGEN U gelieve in Nehalennia 72 de vol gende verbeteringen aan te brengen: op blz. 21, bijschrift linksboven: schrappen de zin "Gedeelte "zanter" op blz. 21, bijschrift rechtsonder te lezen als volgt: Een van de (nieuwe) dozen uit de kast met de Woordentas in Leiden. INGEZONDEN BRIEF M'nhêêr de Burgemêêster van Goerêê. Het spiet m'n dat 'k zegge mot, mar joe bint in de warre mit de bolussen. De Zeeuwse jikkemien is gêên flak- keese kraekelienge of bolus. Een kraekelienge is 'n soort achtje in 'n bolus is rond. Het deeg is êênder, mar jule in Zêêland doewe stroope d'r deur in op Flakkee komt d'r suker in kanêêl deur. Jule jikkemiene kleve veul mêêr deur al die stroope. De bolussen in kraekelienge kleve oak wel, mar deur de sukerstroope is dat niet zo bruun. In ieder durp op Flak kee heut iedere bakker z'n eige me- nier van bakken. Mar dat wil niet zegge, dat de êêne minder binne dan de oare. Ze laete m'n hope dat m'n ze nog lange magge ete, of 't noe Zêêuwse of Flakkeese binne D.K. Soldaat-Poortvliet Zie Nehalennia 72 blz. 32-35. Zie vraag 5 van de vragenlijst 53

Nehalennia | 1989 | | pagina 55