de stoffelijke resten opgegraven en naar Bergen op Zoom overgebracht. SLACHTOFFERS Opperwachtmeester Verschoor bezocht vervolgens de oorlogsbegraafplaats te Bergen op Zoom. In het daar aan wezige register ontdekte hij de namen van - Thomas Morgan Thomas. Flight-Lieu- tenant of kapitein. Thomas was de piloot, 31 jaar, nr. 168842 en gehuwd met Rose Hannah Thomas - Derrick Albert John Smith. Flying Officer of 1ste luitenant. Hij was navigator, leeftiid onbekend, nr. 158984. - Eric Nelson. Pilot Officer of 2de luitenantradiotelegrafist/schut ter, leeftijd onbekend, nr. 183617. - Leslie Victor Warboys. Flying Officer of 1ste luitenant, bommen- richter, leeftijd onbekend, nr. 131987. - John Keith Robert Vincent. Flying Sergeant of sergeant-majoor, schut ter met nr. 1336764. Echtgenoot van Margaret Lewis Vincent uit Skegness, Lincolnshire. Vincent's ouders kwa men uit Norbury in Surrey. - George Vick. Sergeant, schutter, 22 jaar met nr. 2209015. - Erich Parry. Sergeant, mecanicien, 20 jaar met nr. 1862502. Afkomstig uit Upper Bangor in Caernarvonshire in Wales. Volgens verklaring d.d. 1 mei 1988 van een broer van hem, een oud RAF- vlieger, aan dhr. Verswijveren te Halsteren, maakte Parry een van zijn eerste vluchten. Hij was ingedeeld bij een belangrijk squadron dat ge vaarlijke opdrachten te vervullen kreeg. Deze personen zijn begraven in een collectief graf onder nummer 24-A 2-10. Bij het bezoek aan het graf ontdekte de opperwachtmeester dat, aansluitend aan genoemde slachtoffers, twee per sonen met de Belgische nationaliteit begraven lagen, met als datum van overlijden 3 juni 1944. Volgens op schrift van de grafstenen waren de namen - H. Filot, geboren 20 februari 1916, capitaine. - L. Stroobants, geboren 9 januari 1915, sergeant. Toen kon niet worden vastgesteld of deze Belgen behoorden bij de beman ning van het neergestorte vliegtuig te Stavenisse. De namen kloppen ook niet met wat de Belg Masereel in Stavenisse aan de heer De Wilde noem de. Het kan echter zijn dat het schuilnamen waren. De tijdelijke begraafplaats van de slachtoffers in Stavenisse is thans eigendom van het waterschap en kan nog nauwkeurig worden aangewezen. Bekend is eveneens dat voor de eerste begrafenis in 1944 zeven kisten be schikbaar waren. Getuige Droogendijkwist zeker dat de piloot Thomas alleen in een kist werd gelegd en de overige lichamen en lichaamsdelen over zes kisten werden verdeeld. VRAGEN Toch blijven er vragen onbeantwoord. Wie was nu precies Gaston Masereel? Waar kwam het toestel vandaan en waar en met welke opdrachten moesten de inzittenden gedropt worden? Zijn de Belgen Stroobants en Filot die in Bergen op Zoom op het "warcemetery" zijn begraven dezelfde personen die door Masereel Fauconnier en Sterck genoemd werden? Wat is er van Gaston Masereel geworden? Deze en andere vragen hielden A.G.A. Verswijveren uit Halsteren - die eer der in Eendrachtbode artikelen publi ceerde over de lotgevallen van Engelse vliegers die op en rond Tholen naar beneden geschoten zijn -al geruime tijd bezig. Na veel naspeu ringen wist Verswijveren een aantal onopgehelderde feiten te achterhalen. Tevens zorgde hij er voor, dat gege vens over de inzittenden die bij de crash het leven lieten, werden aange vuld. Daarnaast stelde Verswijveren informatie beschikbaar over de ach tergronden van deze speciale spio- 4

Nehalennia | 1989 | | pagina 6