nagevluchtendie vanuit het Vere nigd Koninkrijk naar het bezette Europese vasteland werden uitge voerd BURGEMEESTER HANSSENS De notitie van Nortier, op 20 juni 1944 gemaakt over de begrafenis van de negen lijken aan de buitenberm- dijk achter de molen, wordt door het procesverbaal, opgemaakt op 22 juni 1944 door burgemeester W. Hanssens van Stavenisse, bevestigd. Op dinsdag 20 juni 1944 begeeft Hanssens zich, op last van de Duitse Wehrmacht, vanuit Tholen naar Stave nisse om de begrafenis van de negen lijken "der bemanning van het te Stavenisse op 3 juni 1944 veronge lukte vliegtuig (viermotorige bom menwerper) gemerkt LL307 (Leices- ter, no. 307)" te regelen. "De beno digde (zeven) lijkkisten, geleverd door A. Snoek te Bergen op Zoom, zijn aangevoerd door den Vrachtautodienst van A. van Driel aldaar." Hanssens schrijft dat vijf lijken af zonderlijk in een kist kunnen worden geborgen, maar dat de lichaamsdelen van vier lijken in twee kisten ge borgen worden. Vanwege de ernstige verminkingen en de verregaande staat van ontbinding is het opmaken van een signalement bijna niet mogelijk. De kleding geeft ook weinig houvast. Eén van de bemanningsleden is echter gekleed in een "uniform van het En- gelsche leger", twee anderen in wind jack en een in burgerkleding. "De begraving vond plaats in één graf van 2 Meter en 4.50 Meter breed, op een omhaagd gedeelte van de berm van den Havendijk op 3 Meter afstand van dijkpaal 47, welk gedeelte aan het eind van den Molendijk gelegen, tot heden als tuingrond werd gebruikt De burgemeester voegt eraan toe, dat De plaats waar de negen omgekomen bemanningsleden een tijdelijk graf kregen is nog nauw keurig aan te wijzen. Het bevond zich 3 meter onder dijkpaal 47 aan de binnenzijde van Havendijk. Achter de dijk de polder waar het vliegtuig neerstortte.

Nehalennia | 1989 | | pagina 7