varieren van twee tot ruim vijfen twintig meter, zijn alle gebouwd volgens een speciaal ontwikkeld systeem van geprefabriceerde beton nen raatbouwelementen. Daardoor kon den de bouwkosten en de productie tijd aanzienlijk worden gedrukt. Het boekje is ruim voorzien van foto's en tekeningen. Een compli ment voor de vormgever is hier zeker op zijn plaats. Het idee om een aantal pagina's ter rechter zijde te voorzien van constructie tekeningen van torens in verschil lende hoogten is in dit verband meer dan illustratief. Beide besproken boekjes zijn uitge geven door de kleine uitgeverij Stichting Natuur- en Recreatiein formatie. Deze beheert tevens de uitgave van het genoemde boekje van Thera de Graaf 8,50). Voor de lezers van Nehalennia bestaat de mogelijkheid om de drie boekjes te ontvangen voor de gere duceerde prijs van 22,50 (inclu sief verzendkosten). Dit bedrag dient dan te worden gestort op giro 5652027 t.n.v. Stichting Natuur- en Recreatieinformatie te Middelburg, onder vermelding van "Boekjes industriële archeologie". Kerk in Perspectief verleden en heden van de Sint- Maartenskerk te Wemeldinge. G.J. Lepoeter. Uitgave Kerkvoog dij Ned. Herv. Kerk Wemeldinge Prijs 29,75. Bij de succesvolle beëindiging van de restauratie van de Hervorm de kerk te Wemeldinge is door dhr. G.J. Lepoeter een gedegen boekwerk samengesteld over de geschiedenis van deze z.g. St.-Maartenskerk. In een twintigtal hoofdstukken, gevolgd door bijlagenis op een voortreffelijke wijze de kerk, gele gen aan het westelijke einde van een seer lange en gants wijde straet, aan beide zijden vol huisen gebouwt" beschreven. Vooral de eerste hoofdstukken, waar in zowel de ontstaansgeschiedenis als de geschiedenis van de voorgaan de restauraties aan de orde komen, bieden een groot aantal wetenswaar digheden. Uitgebreid wordt verslag gedaan van tijdens de recente res tauratie verricht bouwkundig- en archeologisch onderzoek. Door de schrijver is getracht enig inzicht

Nehalennia | 1989 | | pagina 18