Vak 2 1. Molbord 2. Eênpaerdsploegje 3. Aerpelzakken op 't oppertuug 't Oppertuug lange Halhen, Poenger, korte Halg'outen, Menladder, en eventueel Pee borden Vak 3 4. 'And'olok, ook wel Uul henaemd 5. Paereblok LEZING Op uitnodiging van de Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen hield ondergetekende voor de "Vereeniging" op donderdag 18 maart een lezing over de "Walcherse Dia lecten". De lezing ging over het voortgaande onderzoek naar de Zeeuwse dialecten met betrekking tot het voorbereiden van het sup plement van het "Woordenboek der Zeeuwse Dialecten". Verder werd aandacht besteed aan de karakte ristieke verschillen tussen de Walcherse dialecten en het ABN en de Walcherse dialecten onder ling. De lezing werd gehouden in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark 19 in Vlissingen. 6. Aerpelzakken, die te droohen lehhe op 't Oppertuug Vak 4 7. Moaimasienne 8. 2de Mes in 'oute schêê 9. Ermen en Bêênen van d'n Paere blok 10. Boom van Moaimassien mee Herêe- schapkisje en Arnas en Draoi- 'out (11) AANBIEDING BOEK VELDNAMEN In maart 1989 verscheen in de reeks Veldnamen van Walcheren de volgende uitgave van de Heemkundige Kring Walcheren: "De Veldnamen van Serooskerke Veere Vrouwenpolder". Op een officiële bijeenkomst in het stadhuis te Veere werd het eerste exemplaar aan de loco burgemeester dhr. W. Sanderse aangeboden Veel werk werd er verricht door de Veldnamencommissie en de veldwer kers om tot een interessant over zicht te komen van dit gebied. Interessant, vooral met het oog op de grotere kennis van bepaalde families, als naslagwerk voor his-

Nehalennia | 1989 | | pagina 29