door de eerstkomende jaren voldoen de ruimte beschikbaar blijft om de normale instroom" van de vondsten te kunnen opvangen. Met de inventa risatie en beschrijving van de Goese collectie bodemvondsten zijn meer dere manjaren werk gemoeid. Op een van de ROB geleende computer werd een begin gemaakt met het daad werkelijk invoeren van het databe stand in het Centraal Archeologisch Archief. Mevr. B. Hillewaert uit Brugge is vanaf december begonnen aan een werkbezoek van 5 maanden om alle gesloten complexen middeleeuwse ceramiek van de opgravingen te Aardenburg te bestuderen. Het materiaal met de nadruk op de importen zal worden vergeleken met het aardewerk afkomstig van het stadskernonderzoek in Brugge en omliggende plaatsen in Belgie. PLANOLOGIE EN MONUMENTENZORG In verband met de in voorbereiding zijnde ruilverkaveling Walcheren zijn aan B. Bouwman, Consulentschap Natuur, Milieu en Faunabeheer, gege vens geleverd met betrekking tot alle archeologische vindplaatsen. Op een voorontwerp bestemmingsplan Buitengebied Veere zijn enige wij zigingen voorgesteld i.v.m. de po sitie van de vliedbergen in het betreffende gebied. MUSEA EN AMATEURS In enigszins gewijzigde vorm is op 19 maart de zo suksesvolle exposi tie "Heiligen uit de modder" door het Museum voor Religieuze Kunst in Uden overgenomen. Zij werd geopend door dr. J. van Herwaarden, die als wetenschappelijk medewerker verbon den is aan de subfaculteit Maat schappijgeschiedenis van de Eras mus Universiteit te Rotterdam en een studie heeft gedaan naar de praktijk van strafbedevaarten in de Nederlanden. Gezien het sukses van de expositie zou het een goe de zaak zijn om in de vaste opstel ling van het Zeeuws Museum aandacht te besteden aan het thema "volksde votie" Tegelijkertijd zou de huidige 18 jaar oude archeologische opstelling in de kelderruimten vernieuwd moeten worden. Van 4 maart tot 16 mei is weer de traditionele aanwinstenexpositie gehouden in het Zeeuws Museum. Tevens werd kopij geleverd voor de Periodiek van het museum. B. Oele richtte in de bibliotheek in Oost-Souburg een expositie in in het kader van de dit jaar voor het eerst gehouden "Karolingische markt". DIVERSEN In de periode van 1 juli 1987 tot en met 1 jan. 1989 konden een groot aantal nieuwe pelgrimsinsignes wor den gedocumenteerd. Daartoe werd een mobiele fotoinstallatie in gebruik genomen om het "ongemak" voor de vinders tot een minium te beperken. Voorts konden een aantal oude vond sten worden gedetermineerd. De insignes zullen worden behandeld in de aflevering van de archeolo gische kroniek over 1988 die zal verschijnen in jaargang 1989 van hetArchief; Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. OPGRAVINGEN EN VONDSTMELDINGEN Evenals vorig jaar zal zoals hier boven reeds vermeld een archeolo gische kroniek van Zeeland verschij nen. Om doublures zoveel mogelijk te voorkomen zijn de vindplaatsen die in de kroniek worden besproken hier (deels) verkort weergegeven. Tussen haakjes staat dan steeds "kroniek" vermeld. AARDENBURG-HOF BUIZE II Door voortgaande huizenbouw in het uitbreidingsplan "Oude Stad" van de gemeente Aardenburg werd het noodza kelijk een van de laatste niet inge volge de Monumentenwet beschermde en nog voor onderzoek beschikbare terreingedeelten waar zich sporen van Romeinse aanwezigheid in de bodem bevinden, op te graven. Dank zij een tweetal subsidies van 6

Nehalennia | 1989 | | pagina 8