lid van onze Vereeniging vanaf 1979 tot 1989 en als de dichteres van de gemeente waar zij haar hele leven woonde. Met het oog op haar hoge leeftijd-87 jaar-meent zij dit schrift nu te moeten schenken aan ons archief. Wij zijn haar niet alleen dankbaar voor het in ons gestelde ver trouwen, maar ook voor de voorraad dialectwoorden en uitdrukkingen waar uit we nu weer kunnen putten voor on ze vragenlijsten. Mogen meer van onze leden dit mooie voorbeeld volgen! Dit was nauwelijks geschreven, toen een niet minder persoonlijke zending binnenkwam van mevrouw Lvan Hanegem uit Sluis: een groot aantal gedichten, die zij in de loop van haar lange le ven heeft geschreven. Ze laat ons we ten: "Ik ben er niet zo weiger meer van om in het diepste van mijn ziel te la ten kijken." Wij werden niet alleen door de inhoud van deze verzen getrof fen, maar ook door de kwaliteit, waarop we later zeker terug moeten komen Voorlopig hartelijk dank voor alles wat ons gezonden werd. En hopelijk tot ziens op onze Jubileum-Dialectdag! E.J. v.d. B HET LEVEN OP HET PLATTELAND Van mevrouw M.W. Blaas(Tln) ontvingen we onderstaande foto. Zij schrijft: "De bijgesloten tekst werd me verteld door de 80-jarige heer Geuze, zoon van Geuze die op de foto staat. Ze waren destijds beiden in dienst op "Buiten zorg", de buitenplaats van jhr. Van Vredenburch in Tholen." Deze stoommachine of locomobiel da teert van vóór 1900, was in bezit van burgemeester Wagtho en later van jhr. Van Vredenburch. De ketel aan de achter kant werd gevuld met water en met steenkool gestookt. Links de zakken met kolen en rechts de kuip voor de overloop. Het gevaarte werd met een tuig paar- v.l.n.r. W. van der Slikke, zetboer op "Buitenzorg", jhr. J. van Vredenburch en Matth. Geuze 5

Nehalennia | 1989 | | pagina 66