die op geestige manier de lof van het eiland Schouwen bezingt: "Kom is naar ons eiland toe". Mevrouw E.v.d. Vlies-van Dijke, die zich een Fliplandse met een "Thoolse draed" noemt, vertelt het verhaal van de "halant van Mine"Mine die "op d'r burgers" gaat, in de stad een dienstje krijgt en terugkomt met een "halant". Het misverstand van de ouders wat betreft de "halant" heeft een nieuw woord voor koffer aan onze woordenschat toege voegd. Het is reeds in gebruik. Dan is er het optreden van de heer Sacco van der Made, die op onnavolg bare wijze "voorleest" uit het boek je van Ko Steketee "Huus zonder kop." Hij besluit met het ontroerende verhaal van Piertje. Mevrouw M.J. Joziasse-Theuneal 80 jaar (!),in dracht, jeziet het haar niet aan, vertelt ons in Walchers dialect over "den'it van Jöós" die niet zo handelbaar bleek te zijn "Mee de liende kruuseliengs"maar "mee 'n bitje geluk kom je een 'eel ende En zo komt dan een eind aan deze prachtige dag met Engel Reinhoudt die ons nog laat horen dat ook in Zeeland de tijd niet stilstaat. Dank aan allen die deze dag hebben doen slagen, in 't bijzonder nog aan Koos Oele, die al 11 jaar dit organiseert en dan spreken we nog niet over haar andere verdiensten voor de vereniging)zo organiseert, dat de dag nog niet voorbij is, of je hebt je alweer aangemeld voor het volgende jaar De voorzitter spreekt een slotwoord en dankt met bloemen allen die zich voor deze dag hebben ingezet. Daarna afscheid van vrienden en be kenden - dat zijn er velen - en dan gaat ieder zijns weegs. DE VOLGENDE DIALECTDAG IS OP 20 OKTOBER 1990 TE KAPELLE. 9

Nehalennia | 1989 | | pagina 11