MEDEDELINGEN WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Uitreiking Zeeuwse Prijs aan de heer M.P. de Bruin. Op 26 september j.l. vond in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg de uitreiking van de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschappen plaats aan de heer M.P. de Bruin. De prijs, de 11e die sinds de instelling in 1956 is uitgereikt, is aan de heer De Bruin toegekend voor zijn lang durige en veelvuldige werkzaam heid voor het culturele leven in Zeeland In dit korte bestek kunnen we daar geen opsomming van geven,maar moe ten volstaan met het memoreren van zijn werk voor de Zeeuwsche Veree- niging voor Dialectonderzoek en voor de Werkgroep Historie en Archeologie. Jarenlang onderhield hij het contact met de Vereeniging, was na het overlijden van drGhijsen een aantal jaren voor zitter en maakte tot 1985 deel uit van de redactie van Nehalennia. Ook van deze plaats namens de be sturen van beide verenigingen een hartelijke gelukwens met deze wel verdiende onderscheiding! Toekenning erepenning Zeeuwsch Genootschap aan drP. Scherft. Op 31 oktober j.l. vond de uitrei king plaats van de erepenning van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen aan dr, P. Scherft, nadat de ledenvergadering eerder dit jaar daartoe had besloten. De penning werd aan dr. Scherft toe gekend voor zijn wetenschappelijk werk in het algemeen en in het bij zonder voor zijn arbeid en publica ties ten behoeve van het Zeeuwsch Genootschap, met name het werk voor de Zelandia Illustrata en zijn Geschiedenis van het muziekleven in Zeeland Voor de Werkgroep Historie en Archeologie was vooral de samenwer king bij het project "Testament van Adriaan Bommenee" van belang. Ook van deze.plaats namens het be stuur van de Werkgroep een hartelij ke gelukwens met deze hoge onder scheiding J.H.K. CURSUS VERHALEN VERTELLEN De Commissie Regionale Geschied beoefening organiseert een cursus Zeeuwse historie en verhalen" Doel van de cursus is het bijbren gen van vertel- en presentatietech nieken. Centraal staat een nog nader te bepalen jaartal/thema. Gebruik wordt gemaakt van onder meer be staande mondelinge overleveringen. Aandacht krijgt zowel de inhoud, structuur, lichaamstaal, soort pu bliek e.d. Aan het eind heeft men inzicht gekregen hoe historisch materiaal en eigen beleving beel dend en interessant te vertellen is aan anderen. De cursus wordt ge geven door Jan Swagerman uit Amster dam. De cursus wordt op maandag avond gehouden in de Zeeuwse Bibli otheek te Middelburg. De eerste avond is op 22 januari 1990. Van de deelnemers wordt een eigen bijdrage gevraagd van 35,-. Aan melding kan geschieden bij de Com missie Regionale Geschiedbeoefening Zeeland, p.a. Zeeuws Documentatie centrum, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel: 01180- 30339 TENTOONSTELLINGEN Zeeuws Biologisch Museum Orangerie Westhove, Duinvlietweg 6 Oostkapelle Globetrotters op Platvoeten Een tentoonstelling over eenden en ganzen; voorkomend in Europa, doch, deze tentoonstelling is meer dan dat. 25

Nehalennia | 1989 | | pagina 27