Twee vitrines tonen een tiental wa tervogels uit de oude collectie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen.Een collectie die meer dan 120 jaar geleden met de toenmalige kennis waarschijnlijk hoogst modern was opgebouwd. Nu 120 jaar later zijn een groot aantal dieren door de tand des tijds aangeknaagd en is een gedeelte van de eertijds vrij grote collectie door stofluis, museumkever, houtworm enonoordeelkundige behandeling verloren gegaan. Wat nog restte is door de deskundi Zeeuws Museum Middelburg. "Leven in een groen land,Zeeland in de Ijzertijd" 4 november 1989 tot en met 7 janu ari 1990. Dinsdag t/m vrijdag 10,00 t/m 17,00 u. Zaterdag t/m Maandag 13,00 t/m 17,00 u. 25 december en 1 januari gesloten. Leven in een groen land is een rei zende tentoonstelling, die gemaakt is in opdracht van het Bureau Oud heidkundig Onderzoek van de Gemeen tewerken Rotterdan (BOOR). De tentoonstelling geeft een indruk van het dagelijks leven van mensen in Zeeland in de Ijzertijd. Van de IJzertijdperiode, die duurde van ongeveer 800 jaar voor Christus tot het jaar nul èn voorafging aan de ge handen van dhr. P.Brand,prepa rateur/restaurateur van het Zoolo gisch Museum der Rijksuniversiteit van Utrecht schoongemaakt en geres taureerd. Het aardige van deze tentoonstelling is nu dat een gedeelte van de oude collectie met de bijbehorende hand geschreven etiketten en catalogus wordt getoond, terwijl in een ander deel een op moderne wijze geprepa reerde en geexposeerde dieren zijn te zien. Zie voor openingstijden Nehalennia 74 Romeinse tijd is weinig bekend. De mensen veroverden hun eerste woon plaatsen op de natuur en leidden een primitief bestaan. De tentoonstelling heeft een sterk educatief karakterAan de hand van voorwerpen, foto's op panelen, een bijzondere maquette van een ijzer tijdboerderij en het op de voorgrond plaatsen van een "ijzertijdfamilie" wordt de geschiedenis van Zeeland 23 eeuwen geledengereconstrueerd Bij de tentoonstelling is een edu catieve uitgave verzorgd met dezelf de titel "Leven in een groen land, Zeeland in de Ijzertijd". Deze uit gave wordt gratis verstrekt aan scholen in Zeeland die het Zeeuws Museum en de tentoonstelling bezoe ken. 26

Nehalennia | 1989 | | pagina 28