en Engeland bewaard bleef een over zichtelijke biografie weten samen te stellen, waaruit een duidelijk beeld van Beverland naar voren komt. De geïnteresseerde zij er echter op verdacht dat deze studie in eerste instantie voor vakgenoten is ge schreven, zodat de veelvuldige ci taten in grieks en latijns niet zijn vertaald of samengevat. De studie kan worden besteld bij: N.V. Brepols, Baron du Fourstraat 8, 2300 Turnhout, Belgie. J.H.K, Hantbouck vander cipiragie van Hulst 1582- 1584 Uitgave Gemeentearchief Hulst. Ver krijgbaar door overmaking van 15,- inclusief portokosten op giroreke ning 46514 ten name van de Gemeente Hulst, onder vermelding van 1 ex. cipiragie Eind november 1989 is als uitgave van het gemeentearchief Hulst ver schenen het zogenaamde "hantbouck vander cipiragie van Hulst 1582- 1584". In dit handboek hield de cipier van de gevangenis van de stad Hulst aantekeningen van wie wanneer en waarom opgesloten en vrijgelaten. Het handboek, dat zich in manuscript in het archief van de stad Hulst bevindt, is getranscribeerd door de heer A. de Waal en voorzien van een inleiding, inices op persoons- en aardrijkskundige namen, een overzicht van voorkomende hand- merken en een verklarende woor denlijst: in totaal 75 pagina's. "Het lied van ons eiland" Onlangs verscheen een bandje uit het land, "waer 't lied van de na tuur opruust uut oneindige verten in anzwelt tot êên machtige sym- phonie" Ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de "Vereniging Stad en Lande" van Schouwen-Dui- veland werd deze cassette gemaakt. Solokoorzang en declamatie wis selen elkaar afOp deze jubileum uitgave zijn ook de liederen te beluisteren van mevr. Elvira Vos- Simons en dhr. Ad Leijdekkers, waar we op de Dialectdag 21 oktober 1989 zo buitengewoon van hebben kunnen genieten Deze Jubileumcassette is te ver krijgen bij; dhr. A. Leijdekkers Visstraat 4 4301 CC Zierikzee 't Muziekcentrum in Bruinisse en bij de Zeeuwse Boekhandel Korte St.-Janstraat 17 Zierikzee. Postadres Postbus 30 4300 AA Zierikzee De prijs bedraagt 18,- A. Fr. Veraelen van 't eiland Schouwen- Duuveland, Van Burgh tot Bru. Uitgave Stad en Lande van Schouwen Duiveland. Prijs 24,50 leden 20,- Vrijdag 17 november 1989 werd ten overstaan van een vrij talrijk pu bliek een nieuwe spruit van de Streektaelcommissie van Stad en Lande van Schouwen-Duiveland ten doop gehouden. Met de wens dat de boreling een voorspoedig bestaan zal mogen leiden aanvaardde dhr. de Kam in zijn functie van voorzitter van Stad en Lande het peetvaderschap. Met deze wat ludieke actie werd het verschijnen van "Veraelen van 't Eiland Schouwen-Duuvelandvan Burgh tot Bru in de stemmige entourage van de Ridderzaal van het slot Haamstede gevierd. Voor het zover was werd het gezelschap in stemming gebracht door een optreden van het fluiten- semble Valcoogh die muziek ten ge hore bracht passend met genoemde zeer stijlvolle ruimte. 30

Nehalennia | 1989 | | pagina 32