Na elke dialectdag zijn altijd, ge vraagd en ongevraagd, op het secre tariaat beoordelingen van bepaalde onderdelen van het programma bin nengekomen Na de eerste dialectdag in 1978 in Middelburg, kregen we van een aantal bezoekers te horen: Het was hartstikke mooi, maar die geleerdheid van Amsterdam dad'oef nie voe mien"Nu sprak dezelfde drBerns voor meer dan 300 van onze leden, en "je kon een speld horen vallen": ook later geen enkele ne gatieve opmerking, integendeel alleen waardering: heel interessant. "Er is van genoten," zei één van de oudste bezoekers, "net zo goed als van de kostelijke zang van de dia lectliedjes, de humor in de verha len en van onze troubadour." Helaas hebben we 's morgens de voordracht van mevrouw Schippers moeten missen, ten gevolge van voor haar droeve omstandigheden. Juist nu was het bandje gereed met vier door haar op unieke wijze voor gedragen verhalen van professor Van Houte. Het werd door menigeen aange schaft, evenals de Jubileumbundel "Tussen Holland en Vlaanderen", een verzameling verhalen en gedichten, waarin elke regio van ons dialect gebied vertegenwoordigd is. Een bundel, die niet alleen aan ve len leesgenot zal verschaffen, maar ook voor belangstellenden de over eenkomst èn het onderling verschil tussen onze Zeeuwse dialecten dui delijk laat uitkomen. Een in alle opzichten mooi resultaat, dat be reikt kon worden dank zij de be reidheid van een veertigtal leden, afkomstig uit al de regio's om speciaal voor onze Vereeniging ver halen te schrijven en geesteskinde ren af te staan. Medewerking van onze leden is, na 60 jaar, nog steeds de kracht van onze Vereeniging, medewerking in allerlei vorm, medewerking van ieder naar vermogen. Wat medewer king vermag op het terrein, van de organisatie is op onze dialectdagen altijd voor ieder zichtbaar: al het gebeuren op het toneel en in de zaal en bij de boekenstadEn het is, menen wij, bij ons een goede gewoon te ook de werkers achter de scher men zo mogelijk even in het volle licht te halen. Zo konden we deze keer o.a. mevr. Quasters aan de aan wezigen voorstellen. In oktober 1977 bood zij ons voor het eerst haar hulp aan bij het typewerk op het secretariaat, en zij heeft daar sindsdien heel wat getikt, o.a. al le vragenlijsten die in deze jaren zijn uitgezonden - dat zijn er meer dan vijftig geweest! Waarvoor ze dan nu ook eens applaus kreeg. Graag hadden we ook onze medewerker dhrKo den Boeft eens in het zon netje gezet. Maar hij kon niet aan wezig zijn, had het naast zijn veel eisende baan als medisch analist nu te druk met de voorbereidingen van zijn huwelijk op 10 november. Hij heeft sinds 1985 al zijn vrije tijd aan onze Vereeniging gegeven, ongelooflijk veel typewerk thuis verzorgd voor de regioboeken van Tholen en St.-PhilipslandWalche ren en Goeree-OverflakkeeZonder zijn nooit verflauwde ijver waren die boeken niet zo vlug bij de drukker geweest. Altijd stond hij voor ons klaar, zelfs nu in ijl tempo een aantal geschreven verha len voor de bundel getypt moest worden. We willen hem daarvoor openlijk dank brengen, en wensen hem veel geluk met zijn Corrita Leenaarts. Namens de Vereeniging zal dhrFrancke hen op de trouw dag feliciteren. VRAGENLIJST In de vorige aflevering van Nehalen- nia moesten we constateren dat niet zoveel ingevulde lijsten binnen ge komen waren als anders. Vakantie bleek meestal de oorzaak te zijn dat niet op tijd werd ingezonden. Gelukkig hebben heel wat trouwe informanten begrepen dat voor ons "beter laat dan nooit" belangrijk is, en tot ons genoegen waren bij die late inzendingen vaak ook aparte briefjes 43

Nehalennia | 1989 | | pagina 45