Het jaarverslag geeft geen aanlei ding tot opmerkingen. Dank wordt uitgesproken aan mevrouw dr. Bakker voor de uitwerking van de woorden lijsten: geen geringe arbeid. Daarna legt de heer Oeleals al tijd op geestige wijze, rekening en verantwoording af wat betreft de financien. Het is altijd weer een genoegen hem te horen spreken, hij is beslist een van onze beste dia sprekers Maar ook met de financien is alles in orde: was er drie weken geleden nog een verschil van een dubbeltje, dat is nu teruggebracht tot één cent en daar die niet meer in omloop zijn... Voor de kascontrolecommissie is er geen aardigheid meer aan, ondanks de royale ontvangst vanmorgen is er niets te vinden. De heer De Wild voelt zich overbodig: "Bas d'r uit of ik"Toch wordt hij opnieuw zon der bezwaar benoemd Met de begroting ziet het er minder goed uit. Er is een tekort van ruim 3000,-, de verkoop van de boeken stagneert en de voorraden zijn op. We hopen op een toezegging van de provincie De aftredende bestuursleden worden herkozen de heren M.Meesen (NB) en A.Wagner (GOfl) worden herkozen, een bewijs hoe goed ze het doen. De vereniging bestaat nu 60 jaar Er blijkt nog één persoon te zijn die al 59 jaar lid is, nl profes sor dr. A. Weijnen uit Malden. Hij is helaas niet aanwezig. Wel zijn er twee leden die langer dan 30 jaar lid zijn. Applaus. Mevrouw V.d. Broecke-de Man vertelt over de voortgang van het onderzoek. Zij is de enige uit de eerste peri ode en realiseert zich dat met wee moed. Zij herinnert aan het grote verlies dat de vereniging leed bij het wegvallen van mevrouw Ghijsen en de grote moeilijkheden, waar de vereniging en zij zelf zich toen voor geplaatst zagen bij de voort zetting van het werk. Zonder de ve le medewerkers te vergeten wijst ze nogmaals op het tot stand komen van de regioboeken. De heer Francke vestigt de aandacht op de zwarte tas voor de woorden lijsten, die mevrouw V.d. Broecke- de Man altijd bij zich heeft op de dialectdag Bij de rondvraag wordt de heer Oele alsnog gedechargeerd. Er wordt ook nog gevraagd naar de te verschijnen index op Nehalennia. De kaartenbak ken staan al klaar. Misschien is er nog een overjarige computer voor de uitwerking Het regioboek van Schouwen-Duiveland is iets verlaat. Eindelijk is er nu het moment, waar op het zestigjarig bestaan wat dui delijker naar voren komt: de aanbie ding van. het Jubileumboek "Tussen Holland en Vlaanderen" aan mevrouw E. Maris-Kosterwaarnemend Commis saris van de koningin. Zij weet zich nog zeer goed in 't dialect van Axel te redden en zelfs in de Statenver gadering vallen nog wel eens een paar woorden in dialect. Ze weer legt in ieder geval op originele manier dat het Zeeuws in verband met de uitspraak van de "g" en het wegvallen van de "h" een spraakge brek zou zijn. Er zijn maar weinig talen waarin de Hollandse "g" klank voorkomt. Het Zeeuws is dus geen uitzondering Bij dit jubileum is een woord van dank op z'n plaats aan alle mede werkers, in 't bijzonder aan Koos en Bas Oele, voor het tot stand ko men van dit boek. Bas vraagt nog een applaus voor de drukker Meisjes komen binnen met dranken, een kleine pauze om een dronk uit te brengen op de zestigjarige vereni ging. Het glas wordt geheven. Op verzoek uit de zaal showen enige dames en heren die in klederdracht zijn hun kostuums. Ze weten ons haarfijn te vertellen over alle bij zonderheden: de "zoute drupjes", die de protestantse Zuidbevelander kenmerken en zelfs het verschil tus sen de wol van Franse en Engelse schapen is zichtbaar in de zwarte rokken van de dames. 7

Nehalennia | 1989 | | pagina 9