Verder werd structureel de helpende hand toegestoken door Y. de Bree en L. Goldschmitz-Wielinga (AWN). Musea Het archeologische gedeelte van de jaarlijkse aanwinstenexpositie, die van 3 maart tot 7 mei in het Zeeuws Museum werd gehouden, was geheel gewijd aan de vondsten van de opgra ving in Aardenburg-Hof Buize II van vorig jaar. Op 11 mei werd door gedeputeerde mevr. G. de Vries-Hommes te Aarden burg een tentoonstelling geopend over het 30-jarig bestaan van het gemeen telijk archeologisch museum. De expo sitie werd ingericht met medewerking van oud-provinciaal archeoloog J.A. Trimpe Burger en ondersteund door B. Oele vanuit het Depot voor Bodem vondsten. Aan de tentoonstelling "Kleine Schat ten van Schouwen-Duiveland"die op 20 mei in Zierikzee aan een rond reis over het eiland begon, werd een forse bijdrage geleverd. De tentoon stelling vormde één van de activitei ten in het kader van het 50-jarig be staan van de Vereeniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland (zie ook onder publicaties) Op 3 november kon in het Zeeuws Museum de tentoonstelling "Leven in een Groen Land. Zeeland in de Ijzer tijd" worden opgesteld. De expositie is een iets gewijzigde versie van de reizende tentoonstelling die de voor afgaande maanden te zien is geweest op diverse plaatsen op Voorne en Put ten. Zij werd samengesteld in opdracht van M.C. van Trierum van het Bureau Oudheidkundig Onderzoek van de Ge meente Rotterdam en uitgevoerd door E. van Ginkel en M. in 't Veld. Spe ciaal voor de Zeeuwse scholen werd door D. Zelders, educatief medewerk ster van het Zeeuws Museum, een lesprogramma gemaakt i.s.m. Stichting Het Prehistorisch Huis Eindhoven. De belangstelling van de kant van de scholen was overweldi gend Amateurs Hier kan melding gemaakt worden van het positieve nieuws dat op 1 maart een proeve van het afdelingsblad "Zuidwesterheem" van de AWN afde ling Zeeland het licht zag. Het werd in september gevolgd door nummer 2. Het is te hopen dat de AWN hier door een wat breder draagvlak in de provincie krijgt. Het Provinciaal Depot blijkt een lage drempel te hebben voor mensen die menen iets gevonden te hebben. Hier door kan op uiterst efficiënte wijze in een kort persoonlijk onderhoud het "kaf van het koren" worden ge scheiden. Vooral met het oog op de voortgezette inventarisatie van pel grimsinsignes die zo veelvuldig uit de Zeeuwse bodem te voorschijn ko men werd veel energie gestoken in het onderhouden van contacten met amateurs die met een metaaldetector opereren OPGRAVINGEN; VONDSTMELDINGEN Aardenburg-Buitengebied In 1989 werden ca 300 dia's van "cropmarks" geïnventariseerd. Ze zijn op diverse plaatsen in West Zeeuws-Vlaanderen gemaakt door J. Semeij uit Evergem, België. De 32 vindplaatsen in de omgeving van Aardenburg werden nader ver kend. Op één terrein van mogelijk Romeinse ouderdom na, dateren alle terreinen uit de Middeleeuwen, (kroniek) Colijnsplaat In mei werden door schipper A. Mol van de Kortgene 9 twee gebeeld houwde stenen opgevist op of in de nabijheid van de plaats waar in 1970 de Nehalennia-tempel werd ontdekt. De vondsten zijn door prof. dr. J.E Bogaers beschreven in Zeeuws Tijd schrift 39, nr. 4, 121-123 onder de titel "Vreemde stenen uit de Ooster- schelde". (kroniek) 18

Nehalennia | 1990 | | pagina 20