tot de volgende keer! Vóór de pauze krijgen we de "Schouwse klanken" van Ad Leydekkers, die we met zijn gitaar zeker de Schouwse troubadour mogen noemen. Zijn verhaal uit de oorlog, 50 jaar geleden, met zijn hondje in de geïmproviseerde zie kenwagen, boeit iedereen. Ook zijn Zeeuwse liedjes horen we graag. Om het verhaal van "Röözelie" met haar konijnen, dat Ed Steijns voor droeg, goed te kunnen volgen moeten we wel ingespannen luisteren, maar het is dan ook de moeite waard zoals hij het brengt in het prachtige Zeeuws- Vlaams uit het land "van 't klooster" Geen Dialectdag meer zonder Engel Reinhoudt, de Zeeuwse troubadour, die begint met een ode aan de heerlij ke Zeeuwse mossels. "Buuten puuten, een kacheltje op de diek en een me rel op de veeste", is een meezinger voor de zaal. Tot slot een parodie op ons Zeeuwse volkslied: "Lukt het vandaege nie, dan lukt het mèrrege!" die we natuur lijk ook allemaal meezingen. Dan betreedt de voorzitter weer het toneel. Zij bedankt iedereen die heeft meegewerkt aan deze fijne dag en deelt de ruikers uit. Het mooie grote bloemstuk is natuurlijk voor Koos Oele, daar is iedereen het mee eens! Met het staande zingen van het Zeeuw se volkslied "Geen dierder plek voor ons op aard" wordt de Dialectdag besloten. Het was weer goed en eigen lijk heel bijzonder dat mensen uit zo veel verschillende plaatsen een hele dag plezier beleven aan het feit dat ze allemaal de Zeeuwse taal spreken, maar dan wel met allerlei verschillen de klanken en tongvallen. Tot volgend jaar in Kapelle, bij leven en welwezen! Volgende Dialectdag op zaterdag 19 oktober 1991 in De Vroone te Kapelle. 28

Nehalennia | 1990 | | pagina 30