erover: "Jaopjespeeën zijn korte, dik ke oranjegeelkleurige voederbieten." Dhr. M.J. Geuze (Ha) reageert op het woord petoater'ouwe. Hij schrijft: "Misschien is het een drukfout, maar die r moet eruit: 't is een petoat'aauwe." Volgens onze informanten komen beide vormen voor op Zuid-Beveland. Zo komt naast het woord petaterbaksje, ook het woord petaotebakje voor. Schendert en Sehenderswegt In de uitzending van Omroep Zeeland van 12 september 1990 legden we de volgende vragen aan de luisteraars voor naar aanleiding van de uitdruk king: 't Is so oud as de Sehenderswegt: Waar ligt deze weg? Hoe oud is deze weg? Hoe komt deze weg aan zijn naam? Uit Schouwen-Duiveland kwamen de reacties en ons werd medegedeeld, dat de weg de verbinding is tussen Brouwershaven en het gehucht Brij- dorpe, zuid-zuidwestelijk van Brouwershaven. Over het jaar van aanleg en de naam tasten we nog in het duister. De uitdrukking is op Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland bekend. Op Zoutelande, in het gehucht Sint- Janskerke komt een tiende-blok voor, dat met de naam Schenders Thiende of Schendert aangeduid wordt. Wanneer de.naam Schendert u bekend is of een afleiding ervan, wilt u het dan aan ons secretariaat meedelen? Wellicht kunnen we dan de betekenis van het woord achterhalen. Leven op het platteland Op de tekeningen van P. Labruyère uit de vorige Nehalennia ontvingen we weer heel wat reacties. De volgende afbeeldingen willen we weer onder uw aandacht brengen. 1Lambriezêêrienge 2. Bangsel op jute 3. Horretje onder 't raem 4. Zolderbalken 5Zolder 63 Stoelen mi bieze matten 7. Riete leunstoel o.w. kruk 8. Vloermatten 40

Nehalennia | 1990 | | pagina 42