- het voorwoord spreekt statig van 'fotografische afbeeldingen' - die ruwweg genomen uit de periode 1860-1970 dateren. Ze zijn voorzien van merendeels korte toelichtingen, en de hoofdstukken beginnen elk ook met een korte inleiding. Dit boek legt nu eens niet de nadruk op nos talgische ansichtjes, klederdracht en noeste vlijt op de obligate akker. Al deze zaken zijn uiteraard niet verme den, maar het aardige van Goes is dat binnen de thematische aanpak veel aandacht is gegeven aan onder werpen die de modernisering weerge ven: verkeer en vervoer, volksge zondheid, onderwijs, fabrieken enz. Ook sociale thema's als middenstand en horeca zijn niet vergeten. Zo zien we dat ca. 1930 de kleder drachten (hier en daar) nog het straatbeeld overheersen, maar aan schouwen ook 'moderne' kiekjes van het gasthuis uit 1920 en het labora torium van St.-Joanna (1948). We zijn bij de Keuringsdienst van Waren met zijn melancholiek ogend perso neel (1923) en kijken nog eens naar Boeke's magazijn voor landbouwwerk tuigen, dat in de jaren tachtig werd verplaatst naar het Openluchtmuseum. Een heel goede vondst vind ik het reproduceren van de vaak mooie brief hoofden van Goese bedrijven. Wat valt er op dit boek aan te mer ken? De verantwoording van de af beeldingen is misschien wat te sum mier. Maar ik ben me ervan bewust dat dit eventuele manco de meeste lezers en kijkers een zorg zal zijn. J.J.B.K. Het voormalige Van Dishoeckhuis te VHssingen (tek. D. van der Linden 20

Nehalennia | 1992 | | pagina 22