nergens het woord beslag in de bete kenis, die er op Tholen ook aan gege ven werd. N.a.v. de opmerking beschouwen van dhr. P. Verhage (Kod) reageerde tot dusver niemand. Mogelijk kunnen we dat later nog bekijken. De vraag van dhr. P.J. van Lange- raad (Dsr) ontlokte dhr. J. Walrave (Gpol) de volgende ontboezeming: Ons Zeeuwen bin zuunig wil niet zeggen: gierig vrekkig, maar: als we ergens 'zuunig op bin'dan zor gen we daar goed voor, we verwaar lozen het niet en laten ook anderen er niet onzorgvuldig mee omgaan. Reacties op Nehalennia 84 blz. 30/31 Dhr. A. van Dijk (Vs) laat ons weten, wat hem ter ore is gekomen over een door jongelui gebi'uikte uitroep waar van we de herkomst niet konden vinden 'Het probleem van de uitroep: Meej _|n ieskouwenand amme krammenaas is opgelost. De oplossing is zo vermake lijk, dat ik hem even wil melden. De vroegere gemeenteontvanger van Zie- rikzee, Nolet was een wonderlijk man. Hij leefde bij zijn moeder en had als levensgezel een hondje. Dit hondje sprak hij toe in een soort hondentaal. Meej 'n ieskouwenand hoorde daarbij ook miesammehendes en waarschijnlijk hoort vandekrononze tot dezelfde taalgroep. De leerlingen van de Zie- rikzeese middelbare school gingen dat in de oorlogsjaren ook gebruiken. Het betekent dus absoluut niets en werd gebruikt als stopwoord. Nolet is overleden, uiteraard zonder nage slacht. Het verhaal is afkomstig van Jan Ornée, woonachtig in Nieuwerkerk op Schouwen, die ook tot mijn vrien dengroep behoorde. We kunnen het dus rustig uit ons hoofd zetten.' Dhr. L. Bom (Ier) schreef nog over de rijkemans: 'Een rijkeman is een soort kreeftje, volwassen 6 cm lang, heeft een zacht achterlijf. Als hij nog klein is, kruipt hij in een krukel (alikruik); naar gelang hij groter wordt, verwisselt hij met een grotere. Als volwassen exemplaar zag ik hem steeds in een wulk (ulke). Vóór de afsluiting kwam hij veel voor op de Grevelingen. Wulken eveneens, maar deze laatsten werden door de schip persknechts uit de mosselen geraapt, die men opviste. Het is verval ('n abbusje voor de bemanning. Op onze Oestervisscherij en Motorboot, Proprtftalre Botn-Plkaar - Yerseke 29

Nehalennia | 1992 | | pagina 31