land. Over schatten en muntvondsten in Zeeland valt in de aanstaande sep tembermaand (cultuurmaandveel te ontdekken. De Vereniging van Zeeuwse musea en het Bureau provin ciaal museumconsulent, in samenwer king met het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten, de Numismatische Kring Zeeland en het Rijksmuseum het Koninklijk Penningkabinet, hebben namelijk een boeiend project over dit onderwerp georganiseerd. In zes musea worden tentoonstellingen over het onderwerp gehouden. In het streekmuseum 'Het Land van Axel' is de centrale tentoonstelling te zien. Hier komen zowel de spectaculaire aspecten van muntvondsten aan de orde als de serieuze en de wetenschap pelijke. Er wordt ingegaan op de mo tieven om geld te begraven, hoe een schat wordt gevonden, hoe de munten worden beschreven, waar ze vandaan komen en om wélke munten het zoal gaat. De deeltentoonstellingen belichten en kele specifieke Zeeuwse muntvondsten. In het 'gemeentelijk archeologisch museum' gaat het om de Romeinse munt vondsten van Aardenburg. Het streek museum 'De Meestoof' gaat in op de muntvondst van Sint-Maartensdijk. Het 'Stadhuismuseum' toont de munt vondst van Zierikzee. Museum 'De Vierschaar' vertelt het verhaal van de muntvondst van Serooskerke. Het 'Stedelijk Museum' tenslotte laat de muntvondsten uit Zeeuwse VOC-sche- pen zien. Naast de tentoonstellingen wordt ook een boekje geproduceerd, eveneens onder de titel 'Schatten in de bodem! Zeeuwse muntvondsten'. Dit boekje geeft boeiende achtergrondinformatie over de Zeeuwse schatvondsten en geldt als begeleidende publicatie voor de tentoonstellingen. De tentoonstellingen en het boekje zijn gemaakt voor een breed publiek. Zowel de 'leek' als de 'kenner' zul len er iets van hun gading vinden. Alle tentoonstellingen zijn geduren de de cultuurmaand september te be zichtigen. De centrale tentoonstelling zal daarna door de provincie Zeeland gaan reizen. W H I'S Agenda AARDENBURG, Gemeentelijk Arche ologisch Museum Marktstraat 18 (01177-1910) Met het oog op de grens. Heden en verleden van de Belgisch-Nederlandse grens in West-Zeeuws-Vlaanderen (24 april t/m 30 september) AXEL, het Land van Axel Het begraven van pot ten met gelduit een handschrift van Boëthi- us uit de 15e eeuw. British Museum, Londen 7

Nehalennia | 1992 | | pagina 9