MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Soldatenbrief 1813 Twee lezers reageerden op het in Ne- halennia 85 geplaatste artikel over de Walcherse soldatenbrief uit 1813. Beiden meenden dat de registratie van de brief in 1840 een inschrijving in het wettelijk daartoe bestemde re gister betrof, en geen registratie bij de aankomst van de brief na 26 jaar. Met de brief moest in 1840 iets op juridisch gebied worden gedaan. Daar toe moest dit stuk eerst worden gere gistreerd; een en ander werd behan deld door de Ontvanger der registra tie. Aldus de boodschap van onze correspondenten, Mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop (Deventer) en H. L. van Kampenhout (Dirksland). Met deze correctie wordt een - bij uitstek romantisch! - secundair aspect van de in het artikel behandelde schriftuur tenietgedaan. Wie de brief in 1840 ter registratie aanbood en waarom, valt buiten het object van het artikel. Wellicht kan deze zaak eens uitgediept worden door een an dere geïnteresseerde in de lotgevallen van de nabestaanden van Izaak Ja- cobse Sanderse. J.J.B.K. Slot Stavenisse Een technisch ongeval trof p. 12 van Nehalennia 87. Bij het invoegen van een illustratie op het laatste nipper tje blijkt ook een deel van een tekst kolom van plaats te zijn verwisseld. De eerste 18 regels van de rechter kolom op p. 12 diende u te lezen vóór de linker tekstkolom. Hoewel de mees te lezers dit zelf wel zullen hebben ontdekt vermelden we het nog even - met onze excuses. Red. Werkgroep Kunstgeschiedenis Binnen het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen werd al enige tijd gewerkt aan de op richting van een werkgroep kunstge schiedenis. Op 3 februari jongstleden heeft een eerste bijeenkomst van geïnteresseerden plaatsgevonden. Tij dens deze bijeenkomst is nog niet tot formele oprichting overgegaan. Wel is alvast een ontwerp-reglement voor de werkgroep vastgesteld. Vol gens dit reglement stelt de werkgroep zich in algemene zin ten doel, het inzicht en de kennis inzake de kunst geschiedenis te bevorderen. De werk groep wil zich gaan bezighouden met het organiseren van activiteiten zoals lezingen, bijeenkomsten en excursies over schilder-, bouw- en beeldhouw kunst, kunstnijverheid en andere on derdelen van het vakgebied kunstge schiedenis. De werkgroep wil voorts het onderzoek en de kennisverbrei- ding met betrekking tot de kunstge schiedenis van Zeeland bevorderen en zich sterk maken voor het behoud, de conservering en de verwerving van objecten die voor de kunstge schiedenis van Zeeland van belang zijn. Op een tweede bijeenkomst, op 27 april in het pand 's-Hertogenbosch te Middelburg, zijn het activiteiten plan, het beleidsplan en de begroting aan de orde geweest en is, mede op basis daarvan, besloten tot formele oprichting. Wel is duidelijk gesteld, dat het functioneren van de werkgroep na de proefperiode van ruim een jaar wordt geëvalueerd. Slechts bij vol doende draagvlak en belangstelling is naar de mening van het voorlopig bestuur van de werkgroep voortzet ting verantwoord. Voor het komende seizoen (vanaf de maand oktober) staan lezingen op het programma over de Arnemuidse schilder Dirk van Deelen, over het hoofdaltaar en het graf van Roomskoning Willem II in de Koorkerk te Middelburg, over de culturele betekenis van de immigra tie uit de Zuidelijke Nederlanden tijdens de 80-jarige oorlog en over het architectonische erfgoed in Zee land. Verder wordt gedacht aan een excursie naar een museum in Vlaan deren. Voor wat betreft kunsthistorisch on- 2

Nehalennia | 1992 | | pagina 4