vluchtburg uit de Karolingische tijd, en aan de natuur van de Kop van Schouwen waaraan Burgh haar huidige welvaart door middel van de recreatie dankt. Voor ingewijden in de geschiedenis van het Burghse schooltje is het naast al het goede dat er wordt getoond, een gemis te ervaren dat nergens in de hele opstelling de naam te ontwaren is van de man die zovele jaren in datzelfde schooltje de scepter heeft gezwaaid en in dezelfde jaren een schitte rende collectie archeologica heeft aangelegd uit het dorp en de dui nen rondom. De collectie Hubregt- se, na zijn dood geschonken aan het Kon. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, is met het erbij behorend archief wijd en zijd bekend. Helaas een gemiste kans. Gelukkig is er in het oude school tje veel te genieten, een schitte rende collectie oude lesmaterialen en een fraaie collectie archeologica, voor een groot deel verzameld door de man die op de opening alle lof kreeg toegezwaaid voor de wijze waarop hij eigenhandig een groot deel van de inrichting tot stand heeft gebracht: dhr. J.A. Deur- loo. Hulde ook aan de beide stu denten van de Reinwardt Academie, Marian Emmen en Annemarie Boot die voor het ontwerp tekenden, maar ook daadwerkelijk een deel van de inrichting verzorgden. Een museum, ook al is het slechts van bescheiden omvang, kan niet tot stand komen als niet een brede schare van enthousiastelingen het initiatief ondersteunt; daarom zijn achter in het boekje dat ter gele genheid van de opening verscheen hun namen vermeld. We wensen de Stichting Westerschouwen Kul- tureel van harte geluk met haar nieuwe aanwinst. B.O. Hulstnummer Nehalennia gepresen teerd Op 30 juni j.l. werd in de Burger zaal van het stadhuis te Hulst afl. 89 van Nehalennia gepresenteerd. Het betrof het themanummer Van gracht tot wacht: stadskernonder- zoek aan de Lange Bellingstraat te Hulst. De produktie van dit nummer n.a.v. de opgraving op een braakliggend terrein achter het stadhuis in september 1991 viel ongeveer samen met de oprich ting van de Werkgroep Stadsarcheo logie Hulst. De aanbieding van het themanummer door de provinciaal archeoloog dr. R.M. van Heeringen aan burgemees ter Kessen van Hulst werd bijge woond door het college van Gede puteerde Staten van Zeeland, dat aansluitend achter het stadhuis de officiële handeling verrichtte, waarmee de start werd gegeven voor de nieuwbouw van het stads kantoor ter plaatse. Een selectie van het materiaal dat bij het stadskernonderzoek aan de Lange Bellingstraat werd gebor gen, werd op 30 juni tentoongesteld in de Burgerzaal. Begin juli werden de vondsten overgebracht naar het Streekmuseum "De Vier Ambach ten" in Hulst, waar ze tot eind augustus te bezichtigen waren. J.J.B.K. Promotie provinciaal archeoloog Op 25 juni j.l. promoveerde R.M. van Heeringen, provinciaal arche oloog van Zeeland, op een samen hangende reeks artikelen over West- Nederland in de Late Bronstijd en de Ijzertijd. Het proefschrift The Iron Age in the Western Nether lands werd verdedigd in het audi torium van de Vrije Universiteit te Amsterdam. De studie kwam voort uit het project 'Noord-Holland' van de Rijksdienst voor het Oud heidkundig Bodemonderzoek. Doel stelling van het project is d.m.v. grof- en fijnmazige technieken het inzicht in de bewoningsgeschiedenis van de diverse landschappelijke eenheden in het Westnederlands kustgebied systematisch te vergro- 23

Nehalennia | 1992 | | pagina 25