Provinciaal Depot voor Bodemvondsten Ten behoeve van de provincie werd een opzet gemaakt voor een beleids plan 'Provinciaal Depot voor Bodem vondsten'. Het uitblijven van een uit spraak van provinciezijde over de status, de personele bezetting en de bedrijfsvoering van het depot maakte het ook dit jaar weer moeilijk om een samenhangend beleid te ontwikkelen waarin depotbeheer documentatie, assistentie bij opgravingen en pu blieksgerichte activiteiten op elkaar zijn afgestemd. Mede hierdoor kon het depot in de maanden november en december slechts op halve kracht werken De bezetting van het depot was de zelfde als vorig jaar met dien ver stande dat H. Hendrikse, die tot dan toe als ROB-correspondentstagiair en vrijwilliger zijn sporen ruim schoots verdiend had, via het Admi nistratief Dienstencentrum Zeeland kon worden aangesteld. Mede hierdoor kon dit jaar wat gemakkelijker wor den ingegaan op verzoeken van musea om een archeologische inbreng bij diverse tentoonstellingen (zie onder musea en publiciteit) Naast de reguliere werkzaamheden waren de inspanningen verder gericht op het onder de aandacht brengen van het depot bij het publiek. Daar toe werd een logo ontworpen en een informatiefolder uitgegeven. Enkele schoolklassen werden op het depot ontvangen en voor studenten van de Hogeschool Zeeland werd in Hulst een veldwerkstage verzorgd (zie onder opgravingen en vondstmeldingen) Voor de informatiemarkt over lokale geschiedbeoefening in Zeeland, die op 8 juni te Kapelle werd gehouden en die was georganiseerd door de Stichting Regionale Geschiedbeoefe ning Zeeland, werd in eigen beheer een tentoonstellingsstand gerealiseerd Dat de belangstelling voor de arche ologie ook in Zeeland groot is, bleek op de Open Monumentendag van 14 sep tember, waaraan het depot voor de eerste keer deelnam. Bijna 500 men sen maakten van de gelegenheid ge bruik om te worden rondgeleid. Musea en publiciteit Aan het bureau TGV Tekst en Presen tatie is door het Zeeuws Museum op dracht verleend voor het maken van een basisplan voor de nieuwe inrich ting van de archeologische afdeling. Om tot een representatieve en aantrek kelijke, de provincie Zeeland waardi ge, presentatie van de Nehalennia-al- taarstenen te komen, worden nieuwe in permanent bruikleen van het Rijks museum van Oudheden te verkrijgen stukken in de opzet betrokken. Op initiatief van de provinciale museumconsulent W. Scholten werd met verschillende musea overleg ge voerd om te komen tot een samenhan gende presentatie van het 'fenomeen Nehalennia'. Het is de bedoeling om daarmee eenzelfde presentatie op ver schillende lokaties te voorkomen. Vanuit het PDB werd medewerking verleend aan het tot stand komen van de volgende tentoonstellingen: 'Pilgremme tot Ardenbuerch. Aarden- burg als bedevaartplaats' in het Ge meentelijk Archeologisch Museum van Aardenburg (april - 29 september); 'Bodemvondsten Kousteensedijk' in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg (april - juni); 'Deae Nehalenniae. Monument uit de Schelde' in het Muse um voor Zuid- en Noord-Beveland (31 augustus - 19 oktober)een klei ne expositie met vondsten van de Karo lingische burcht in de openbare bibli otheek te Oost-Souburg. In eigen beheer werd vervaardigd 'Het Provinci aal Depot voor Bodemvondsten' (mobie le stand). Amateurarcheologen De nieuwe voorzitter van de AWN- afdeling Zeeland, R.J. Swiers, voert zijn functie met veel elan uit. Als geslaagde akties kunnen worden ge noemd de sponsoring van de opgraving te Aardenburg, de inspanningen om te komen tot de oprichting van een werkgroep stadsarcheologie in Middel burg en de hulp bij diverse opgra vingen. De toegankelijkheid van de 21

Nehalennia | 1992 | | pagina 23