heel, oorspronkelijk gediend hebbende als koetshuis. In 1979 is men begon nen om dat pand weer in ere te her stellen. Het werd tot hoofdkantoor van de Stichting 'gebombardeerd'. Daarvoor moesten er echter wel wat voorzieningen getroffen worden. Fasegewijs is dit tot uitvoering ge bracht en het geheel mag er zijn. Zowel architect als de eigenaar en gebruikers kunnen trots zijn op wat tot stand gebracht is: een fraai kan toorgebouw aangepast aan de eisen van de tijd met behoud van veel van de eigen waarden van het gebouw. Na de bezichtiging van de binnen kant kregen we nog een stukje rond leiding in het omliggende park door de heer De Groot. Daar merkten we wat hij bedoelde met zijn opmerking in de inleiding over de oase in de turbulente wereld. Met veel enthou siasme en liefde voor de natuur ver telde hij ons over het wel en wee van het park. Bij dat laatste dacht hij onder andere aan de storm van 1990 die nogal heeft huisgehouden in het park. Met name de iepen moesten het ontgelden. Ook zijn toen twee oude 'wachters'twee 160 jaar oude beuken omgewaaid. Maar, stelde hij, het hout is niet verloren want het komt terug op het landgoed. Van de stammen worden namelijk slagbomen gemaakt die het landgoed straks zullen afslui ten. Na de heer De Groot hartelijk bedankt te hebben voor zijn enthousi aste en uitvoerige toelichting gingen we richting bus die ons zou terug brengen naar ieders opstappunt: Mid delburg of Vlissingen. Tijdens de terugreis bedankte de voorzitter, na mens ons allen, de organisator, reis leider en wat dies meer zij, Bas Oele, voor zijn uitstekend verzorgd en voor ons leerzaam werk dat hij verricht had. Ook betrok hij daarbij zoals hij zei: 'Natuurlijk ook Koos die het no dige werk gedaan heeft. U heeft gezien hoe ze als een moeder voor haar gezin gezorgd heeft vandaag.' Dit werd door de hele bus beantwoord met voor beiden een klaterend applaus. Tevens bedankte de voorzitter uiteraard onze chauffeur van die dag. Ook hij werd beloond met een applaus. Inderdaad, het was een fijne leerzame excursie, uitstekend voorbereid en verzorgd. Bas wist op een kundige en natuurlijke manier het geheel aan elkaar te praten. Zowel historie en archeologie als natuur en heden wer den door hem op een prima manier vervlochten 35

Nehalennia | 1992 | | pagina 37