was er niet! En dus hebben de speel sters in vier dagen tijds alle kostuums eigenhandig nugemaakt! Ze zijn er nog trots op. Niet weinig oudere inwoners houden romantische herinneringen aan het schelpenpad, dat rond het hele bos binnen de buitenste bomenrij liep met weids uitzicht over het polderland schap. Hier is menige band voor het leven gesloten. De heer G.E. de Jonge vertelde dat in ongeveer 1920 zich een kolonie rei gers nestelde in het bos; een decen nium later werd deze verdreven door een grote kolonie aalscholvers. In de oorlog 1940—145 diende het bos tot camouflage van Duitse troepen, wier aantal wel tot duizend is opgelopen; deze hebben aan de kolonie aalschol vers een eind gemaakt. Aan de oostzijde van het huis lag de Bosdijk, die de scheiding vormt met de Torenpolder. Aan de andere Foto van één van de vier theehuisjes lezen wij, dat het eerste concert plaatsvond 'Zaterdag 3 Augustus 1899 op het buitenverblijf van burgemeester W.J. Vader', die bij de oprichting beschermheer was geworden. Na de Eerste Wereldoorlog waren de uitvoe ringen op het landgoed Sorgwijck onder de leiding van dirigent C. Flipse - bekend als 'boschfeesten' - vermaard. Zeker in de laatste halve eeuw van zijn bestaan hadden bos en wei van Sorgwijck de functie van gemeentepark. Er werd geschaatst en door de landelij ke rijverenigingen paard gereden. Men vermaakte zich in de Doolhof. In 1948 werd op de wei het openlucht- pel 'Toen Beveland verzonk (1530)' opgevoerd. Dat had zo'n succes, dat op verzoek van de Commissaris der Koningin De Casembroot nog een tweede opvoering plaatsvond. Tot grote schrik van de spelers: geld om opnieuw de dure 16de-eeuwse kostuums te huren Foto van een verdwenen schilderij van de Boschdreef 6

Nehalennia | 1993 | | pagina 12