wie dan ook in het geding te brengen ben ik van mening dat de groep uit Brabant, 'Ut Muziek', een extra ver melding waard is! Zo omstreeks vier uur ging men aanstalten maken om weer naar huis te gaan, zodat de laatste nummers voor een klein pu bliek gebracht moesten worden. Vol gende keer: minder nummers per groep! Zeeland kwam er wat 'bekaoid' af! Marie-Cecile Moerdijk trad op als haar alter ego Willemien van Tetterode. Een conférence waar de dialectologen zeker van genoten hebben: deze werd in onvervalst Zeeuws-Vlaams gebracht! Maar daarnaast hadden we best nog iets van de zangeres Marie-Cecile wil len horen. Engel Reinhoudt, die wel in de zaal aanwezig was, kwam wegens tijdgebrek niet meer aan bod Jammer. In de wandelgangen en in een andere, grote zaal stonden de stands inge richt van al diegenen die iets te bie den hadden. Er waren negentien stands van regionale verenigingen, stichtingen en boekhandels; eveneens negentien van wetenschappelijke in stituten waaronder de Zeeuwsche Veree- niging voor Dialectonderzoek! Voordat de officiële opening had plaatsgevonden waren er o.a. al twee Woordenboeken verkocht en de hele verdere dag bleven de kijkers en ge lukkig ook kopers actief! Een kleine tegenvaller was de video band die van de Dialectdag in Kapelle was gemaakt, en die naast de boeken stand werd afgedraaid. Noch de beel den noch het geluid waren aanvaard baar. Dientengevolge waren er heel weinig toeschouwers. Al met al was het toch een geslaagde dag en we hopen op een herhaling! A.F.v.d. Z.- V.S. Dialectwedstrijd De Stichting Nederlandse Dialecten schreef een dialectwedstrijd uit. Drie Zeeuwse inzendingen werden be kroond en zijn opgenomen in de dia lectbundel, die zaterdag 20 maart in Den Bosch is gepresenteerd. Met de drie winnaars hadden we een schriftelijk vraaggesprek. Het zijn de heer A. Leij dekkers uit Zierikzee, mw. M.E. Roelse uit Westkapelle en de heer A.H. Tanis uit Ouddorp. Alle drie hartelijk gelukgewenst. In dit vraaggesprek maken we nader kennis met het genoemde drietal. We stelden hen een aantal schriftelijke vragen. De antwoorden komen onder die vragen in alfabetische volgorde. X. Toen u de oproep van deze wed strijd las, dacht u direct al: dat is iets voor mij? L: Ja, eigenlijk dacht ik direct, dat is iets voor mij. Nog niet eens om m'n eigen persoontje op de voorgrond te dringen maar meer om het Zeeuwse dialect zoveel mogelijk verbreiding te geven. Dat die deelname tot ge noemd resultaat zou leiden heb ik nauwelijks durven hopen. R.: Ja, 't leek me leuk om te doen. T.Ja, omdat ik enkele verhalen in het Ouddorps dialect geschreven heb, dacht ik bij mijzelf, laat ik het ver haal 'Tremmie' speele' inzenden. Het was kort en de inhoud was leuk. Bo vendien was het een test voor mij omdat ik een beoordeling daarover verwachtte. 2. Hoe is je bijdrage tot stand ge komen? Spontaan geschreven, of duurde het toch langer dan je gedacht had? L.: Aangezien ik iedere veertien da gen, behalve 's zomers, een Zeeuwse column in de Zierikzeesche Nieuws bode verzorg onder de naam 't Zêêuwse Oekje', en dat nu al voor het 10e jaar, is er van spontaniteit zeker sprake. Als de inspiratie aan wezig is heb ik met schrijven van een verhaaltje in het Zeeuws weinig moeite. Ze hebben meestal een ludie ke inslag en een licht filosofisch bodempje. Dit laatste vloeit voort uit de wetenschap dat mijn lezerskring voor het merendeel uit ouderen be staat blijkens de reacties. Hiermede is de derde en vierde vraag eveneens beantwoord. R.: In eerste instantie had ik een Westkappels onderwerp gekozen en 26

Nehalennia | 1993 | | pagina 32