verwacht jaarlijks 750.000 bezoekers. De opzet van het themapark maakt het mogelijk aan de wensen en interesses van de verschillende groepen tegemoet te komen. Het aanbod van ARCHEON is daarom zeer gevarieerd: van serieus en diepgaand tot luchtig en vol pret. Lokaties Als entreegebouw van ARCHEON zal het paviljoen verrijzen, dat door Nederland is ingezonden naar de Wereldtentoonstelling in Sevilla, Spanje. Voordat de bezoekers de attracties van het park bezoeken, maken zij een reis door de tijd - vanaf de 'oersoep' tot heden - in dit uiterst moderne gebouw. Met behulp van audio-visuele presentaties, thema-tentoonstellin gen, een filmzaal, CD-Interactie-apparatuur en vele andere up-to-date informatiedragers krijgt de bezoeker informatie over ARCHEON en dus het verleden van Nederland. Vanaf juli 1993 is dit bijzondere gebouw in Alphen aan den Rijn te zien. In ARCHEON kan men op diverse lokaties gebruik maken van moderne en 'tijd-eigen' horecavoorzieningen. Zo is het mogelijk prehistorisch, Romeins of zelfs middeleeuws te eten. Het menu varieert van een eenvoudige snack tot een uitgebreid diner. Niet alleen in de Romeinse herberg, maar ook in prehistorische boerderijen en het middeleeuws klooster kan overnacht worden. Hiernaast biedt het Educatief Erf aan groepen de mogelijkheid om meerdere dagen (en nachten) in ARCHEON door te brengen. Op veel plaatsen in het themapark is het voor de bezoeker mogelijk om zelf actief mee te doen: varen in prehistorische boomstamkano's, met een groep een hunebed bouwen of zelf Romeinse scherven opgraven. Ook is het mogelijk een bad te nemen in een heus Romeins badhuis of kan men zelf middeleeuwse munten slaan. ARCHEON kan onafhankelijk van de weersomstandigheden bezocht worden. Het entreegebouw, een rondvaartboot, electro-treintjes en een gedeelte van de reconstructies vormen een ring van slecht-weer-voorzieningen Niet alleen de 'bewoners' dragen ertoe bij dat de bezoeker zich in het ver leden waant: ook dieren en planten die bij de perioden horen zijn aanwe zig. Akkertjes met primitieve landbouwgewassen laten de ontwikkeling in de landbouw zien. Ook primitieve huisdierrassen bevolken het themapark. De planten- en boomsoorten zijn aangepast bij de in de vroegere tijdperken behorende landschappen. Educatief Erf en Wetenschappelijke Experimenten In een rustige en afgeschermde hoek van ARCHEON ligt het Educatief Erf. Vanaf het voorjaar van 1993 kunnen (school)groepen hier één of meerdere dagen leven als in het verleden. Voor alle leeftijden zijn speciale program ma's ontwikkeld. Wetenschappelijk verantwoord en attractief. Dit zijn de twee belangrijkste uitgangspunten voor ARCHEON. Naast alle attracties is daarom in het park ruimte voor een Experimenteel Centrum. Hier worden onder gecontroleerde omstandigheden wetenschappelijke experimenten uitge voerd. Zo kunnen de reconstructies in het park gelijke tred houden met de nieuwste ontwikkelingen in de wetenschap. Tijdens speciale open dagen kunnen groepen bezoekers een rondleiding krijgen onder professionele lei ding. 19

Nehalennia | 1993 | | pagina 21