ogenblik stilte vraagt om de tafel te beëindigen, zodat we weer naar de foyer en de zaal kunnen gaan voor de rest van het programma. Het middagprogramma wordt geopend door Engel Reinhoudt. Het is een ver trouwd beeld. Toch lijkt Engel wat gespannen. Een hinderlijk kuchje, een puut in z'n keele, blijft hem sto ren. Een voorstel van de zangeres die later op de middag zal optreden, om een glaasje water te halen beant woordt hij met: 'Nee, lit mè, Agnesje, een puut verzuup je nie mie waeter.' Een ovationeel applaus is de beloning voor de opmerking. Ook Pau Heerschap wordt met grote aandacht gevolgd in zijn: 'Ver'ael van Be'ie in Jaop'. Men moet echter scherp luisteren, want het dialect uit Goeree-Overflakkee heeft toch woorden waarvan je de betekenis moet raden. Het optreden van Agnes en Lies, drie keer tien minuten, was een leuke on derbreking. Maar het hoogtepunt van de dag was voor mij toch het optreden van Ad Leijdekkers met 'Da lei-je wè te sprêêwieken'Het is verbazend hoe die man je meeneemt in zijn verhaal, je ziet het voor je ogen gebeuren. Het meeleven uit de zaal was er dan ook naar, en vanaf het podium wordt er onverstoord verder verteld. Ad, na afloop heb ik je anoniem een compliment gegeven voor het succes. Jouw optreden bracht in de zaal, zoals ik kon constateren, veel vreugde. Vol gens mij moet je evenals Engel een vaste plaats krijgen in het program ma. Als we overigens al onze favo rieten laten optreden kunnen we wel een Dialectdag houden zonder alge mene vergadering. Want de voorzitter van Ons Boeregoed, door de voor zitter met een aantal leden op het podium gevraagd, solliciteerde ook al naar een optreden met zijn vere niging. We hebben een showgroep, een dansgroep, een zanggroep en een toneelgroepzo propagandeerde hij zijn vereniging (wat er al niet in dat boeregoed zit). Het overwegen waard. Tot slot van de middag de gebruike lijke bloemenhulde aan alle medewer kers in de zaal en daarbuiten, waar na de dag wordt besloten met het zingen van het Zeeuws Volkslied, met Agnes als 'voorzangster'. Een opmerking van mijn in Brabant wonende buurman: 'Zing jij dat hele maal uit je hoofd?' Och, ik ben nog uit de tijd dat dit lied toch minstens enkele keren in de maand op school werd gezongen, alsmede iedere vrij dagmiddag het Wilhelmus - dan ver leer je dat niet snel. (Als dr. A. de Vin de schoolleiding maar eens zover kon krijgen!) Drs. Kluiver wenst ieder wel thuis en tot 15 oktober 1994. Voor mij is die datum niet belangrijk, die wisselt immers ieder jaar. Maar de derde zaterdag in oktober! Dat is un, das voe vêê langer. 1 8

Nehalennia | 1993 | | pagina 20